Prostějov - Kladno 3:4 PPKladno už vede první ligu o devět bodů, i když v Prostějově ztratilo

Kladenští hokejisté zvýšili vedení v 1. lize na devět bodů. A to přesto, že dnes v zápase 39. kola ztratili v Prostějově, kde uspěli až v prodloužení (4:3). Jejich dva pronásledovatelé totiž shodně odešli poraženi: Jihlava doma s Havířovem 2:4 a České Budějovice v Benátkách nad Jizerou 1:4.

Ani s Kladnem to nevypadalo nijak slavně, v Prostějově prohrávalo a teprve v úvodu třetí třetiny se zásluhou 39. trefy Vítězslava Bílka v sezóně dostalo do vedení. To však lídrovi soutěže vydrželo necelých sedm minut, nakonec muselo o osudu zápasu rozhodnout prodloužení.

V něm pomohla Rytířům nedisciplinovanost domácího Jiřího Cetkovského. Následnou přesilovku čtyř proti třem využil druhou trefou v zápase a celkově 71. bodem v ročníku nejproduktivnější hráč soutěže David Stach.

Stejně jako Kladno na Bílka se Stachem se dosud Jihlava mohla spolehnout na domácí prostředí. Jenže sérii 14 výher v řadě na Horáckém stadiónu dnes Dukla neprodloužila. Havířov zlomil vyrovnané střetnutí v závěrečných deseti minutách a stal se prvním týmem, který v Jihlavě vyhrál, od Slavie, jíž se to povedlo 28. září.

Na konci vyvstal vítěz i v duelu v Benátkách. Domácí tým sice na led vstupoval jako třetí celek od konce tabulky, ale trpělivou hrou podpořenou spolehlivým Markem Schwarzem v brance rozleptal ofenzívu Českých Budějovic. Ty se trefily jen jednou a v závěrečné hře bez brankáře inkasovaly dva góly.

Ke kuriózní situaci došlo v Třebíči, kde během duelu s Ústím dvakrát vypadla světla. Zatímco poprvé se tak stalo minutu před koncem prostřední části, jež se tak mohla plynule dohrát po přestávce, podruhé nastala tma ve 49. minutě. A několik minut se muselo čekat, než se znovu naplno rozsvítí. I to možná nahrálo domácím při hájení dvoubrankového náskoku, který už nepustili.

První hokejová liga - 39. kolo:
Kadaň - Šumperk 3:2 v prodl. (1:1, 0:0, 1:1 - 1:0)
Branky: 60. a 65. Chlouba, 14. Hlava - 4. A. Holík, 50. Vrdlovec. Rozhodčí: Krob - Hejl, Bosák. Vyloučení: 3:8. Využití: 1:1. Diváci: 410.
Třebíč - Ústí nad Labem 3:1 (0:0, 2:1, 1:0)
Branky: 24. Čejka, 29. Wasserbauer, 46. M. Přibyl - 27. Dalecký. Rozhodčí: Kubičík - Kotlík, Zídek. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Diváci: 1120.
Jihlava - Havířov 2:4 (1:1, 1:1, 0:2)
Branky: 11. Březina, 32. Gríger - 12. Krisl, 29. Gřeš, 53. Kotala, 60. Lenďák. Rozhodčí: Pražák - Kreuzer, Štětina. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 1784.
Prostějov - Kladno 3:4 v prodl. (2:1, 0:1, 1:1 - 0:1)
Branky: 12. Šlahař, 16. Cetkovský, 50. M. Drtina - 14. a 65. Stach, 37. Strnad, 43. V. Bílek. Rozhodčí: Koziol - Hanzlík, Novák. Vyloučení: 8:5. Využití: 0:2. Diváci: 1785.
Benátky nad Jizerou - České Budějovice 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)
Branky: 10. a 31. Havlas, 59. Černoch, 60. Špaček - 41. L. Květoň. Rozhodčí: Bejček - Polák, Rampír. Vyloučení: 3:6. Bez využití. Diváci: 644.
Slavia Praha - Přerov 4:3 (0:1, 2:2, 2:0)
Branky: 31. Šafránek, 35. Krstev, 45. Bahenský, 52. Robinson - 8. Milan Procházka, 28. Ferenc, 40. Dostálek. Rozhodčí: Zubzanda - Beneš, Štofa. Vyloučení: 8:11. Využití: 1:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 1655.
Most - Litoměřice 1:4 (0:3, 1:1, 0:0)
Branky: 31. Kubinčák - 12. a 34. Pavlas, 3. Z. Doležal, 16. Kristl. Rozhodčí: Valenta - Rozlílek, Coubal. Vyloučení: 2:5, navíc Slavíček (Most) 5 min. a do konce. Využití: 1:2. Diváci: 361.