Benátky - Kladno 3:2 SNHokejisté Kladna vyhráli základní část první ligy

Hokejisté Kladna navzdory prohře v Benátkách 2:3 po samostatných nájezdech vyhráli základní část první ligy. Jihlava totiž v 51. kole porazila druhé České Budějovice 4:2 a vzala Jihočechům naději dohnat lídra tabulky.

Kladno v Benátkách vedlo jen pouhé dvě minuty v průběhu poslední třetiny, jinak se ve středočeském souboji domácím dařilo s favoritem držet krok. Trumfem pro Benátky byl nakonec bývalý hráč Kladna Jan Hlaváč, který nejenže gólem poslal zápas do prodloužení, ale nakonec v páté sérii rozhodl i loterii samostatných nájezdů.

Jihlava si ve šlágru kola s českobudějovickým Motorem zadělala na vítězství v polovině zápasu dvěma slepenými góly. Trefy Jana Koláře a Filipa Semana dělilo jen 23 sekund. Hosté se gólově prosadili až 11 minut před koncem, kdy Lukáš Kříž snížil na 1:3. Dukla ještě jednou navýšila vedení, ale konečné skóre zápasu 4:2 zařídil Tomáš Nouza.

Slavia otočila zápas

Pražská Slavia doma prohrávala se Šumperkem už 1:3, ale nakonec přece jen dokázala otočit skóre a vyhrát 4:3. Tým z Edenu skončí v základní části na čtvrtém místě, Šumperk naopak stále zůstává poslední.

Veledůležitý duel mezi Třebíčí a Litoměřicemi skončil vítězstvím Horácké Slavie 5:3. Domácí se tak díky sérii tří vítězství v řadě posunuli na vysněné desáté místo. V posledním kole ale budou muset svou pozici ještě potvrdit v Ústí nad Labem.

Právě ústecký Slovan si zajistil účast v play off ve vypjatém derby v Kadani díky výhře 6:4, i když v poslední třetině ještě prohrával 3:4. O tom, kdo bude hrát s Benátkami, Mostem a Šumperkem o udržení, se rozhodne v posledním kole, zklamaný bude jeden z trojice Třebíč, Litoměřice a Kadaň.

Emotivní vsuvku mělo derby mezi Prostějovem a Přerovem. Před koncem druhé třetiny domácí fandové na protest proti neponechané výhodě zaházeli ledovou plochu a utkání bylo přerušeno. Zbytek druhé části byl dohrán před třetí třetinou, ve které nakonec domácí Jestřábi otočili skóre a nakonec i díky dvěma gólům Jiřího Cetkovského brali tři body za vítězství 3:2.

51. kolo první hokejové ligy:
Třebíč - Litoměřice 5:3 (2:0, 1:2, 2:1)
Branky: 1. a 41. Pekr, 8. a 58. Raška, 26. Polodna - 26. Valášek, 32. Pavlas, 57. Kalla. Rozhodčí: Přikryl, Würtherle - Krátký, Svoboda. Vyloučení: 7:1. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 2110.
Kadaň - Ústí nad Labem 4:6 (2:2, 1:1, 1:3)
Branky: 11. Trefný, 15. Chrpa, 35. Ringler, 46. Vaněk - 13. a 56. Tenkrát, 16. Kuchler, 30. Vágner, 47. Roubík, 60. Merta. Rozhodčí: Zubzanda - Coubal, Malý. Vyloučení: 7:7. Využití: 1:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 813.
Most - Havířov 4:7 (2:2, 0:3, 2:2)
Branky: 8. T. Doležal, 9. Černý, 51. J. Doležal, 60. Charousek - 18. z tr. střílení a 36. Gřeš, 6. Pechanec, 26. Kalus, 28. Štumpf, 55. Maliník, 56. Sedláček. Rozhodčí: Škrobák - Rozlílek, Svobodová. Vyloučení: 4:4. Bez využití. Diváci: 215.
Jihlava - České Budějovice 4:2 (0:0, 2:0, 2:2)
Branky: 29. Kolář, 29. Seman, 42. Důras, 51. Kohout - 49. Kříž, 59. Nouza. Rozhodčí: Mikula - Adamec, Poruba. Vyloučení: 7:7, navíc Harbakus - Kolmann oba 10 min. Bez využití. Diváci: 3917.
Prostějov - Přerov 3:2 (0:1, 0:0, 3:1)
Branky: 47. a 59. Cetkovský, 48. Illéš - 5. Pala, 60. Kovařík. Rozhodčí: Bejček, Hejduk - Kotlík, Špringl. Vyloučení: 7:8, navíc Sýkora (Přerov) do konce utkání. Využití: 1:1. Diváci: 4890.
Benátky nad Jizerou - Kladno 3:2 po sam. nájezdech (0:0, 1:1, 1:1 - 0:0)
Branky: 52. a rozh. nájezd Hlaváč, 22. Havlín - 36. Ternavsky, 50. Kindl. Rozhodčí: Smitka - Bosák, Šmika. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:0. Diváci: 630.
Slavia Praha - Šumperk 4:3 (1:1, 2:2, 1:0)
Branky: 15. a 35. Čermák, 28. D. Hruška, 47. Robinson - 4. Brunec, 24. Staněk, 25. Holík. Rozhodčí: Děděk - Čížek, Křivohlavý. Vyloučení: 7:5. Využití: 2:1. Diváci: 1783.