Prostějov - Havířov 3:1Prostějov vyhrál nad Havířovem a útočí na páté místo

Prostějov

Hokejisté Prostějova porazili v dohrávce 47. kola první ligy Havířov 3:1 a na šesté pozici se bodově dotáhli na pátý Přerov. Před středečním závěrečným kolem jsou na tom ale lépe než jejich sok v boji o lepší nasazení pro čtvrtfinále.

Prostějov má s Přerovem lepší bilanci ve vzájemných zápasech, potřebuje tak k posunu na páté místo získat v duelu v Kladně minimálně stejně bodů jako Přerov doma se Slavií.

Prostějov dnes prohrával po 45 vteřinách po trefě obránce Mazance. Ve druhé třetině vyrovnal Venkrbec, v 54. minutě otočil stav Šlahař a 95 sekund před koncem dovršil výsledek Luňák.

Dohrávka 47. kola první hokejové ligy:
Prostějov - Havířov 3:1 (0:1, 1:0, 2:0)
Branky: 25. Venkrbec, 54. Šlahař, 59. Luňák - 1. Mazanec. Rozhodčí: Mikula - Měkýš, Reich. Vyloučení: 5:2, navíc Korím (Havířov) 5 min. a do konce utkání. Bez využití. Diváci: 2589.