Havířov - Litoměřice 6:2Havířov je krok od čtvrtfinále první ligy, Kadaň vyrovnala sérii

Hokejisté Havířova porazili ve druhém utkání předkola play off první ligy Litoměřice 6:2, v sérii vedou 2:0 a jediná výhra je dělí od postupu do čtvrtfinále. V druhém souboji vyrovnala Kadaň díky vítězství v Ústí nad Labem 4:3 v prodloužení stav na 1:1 na utkání. Série pokračují v úterý v Kadani a v Litoměřicích.

Havířov navázal na páteční vítězství 3:0, přestože v sedmé minutě dostal hosty do vedení Valášek. Skóre rychle otočili Mazanec s Lenďákem. Ve 24. minutě sice vyrovnal Švagrovský, ale v polovině utkání se během 28 vteřin trefili domácí Gřeš se Štumpfem a výsledek zpečetili v závěrečném dějství Pechanec a Marek Kalus.

Kadaň naopak dokázala odpovědět na úvodní prohru 1:5 v dramatické bitvě. V úvodní třetině sice získala v severočeském derby díky gólům Vrány a Blahy dvoubrankový náskok, ale ústecký Slovan stav otočil díky dvěma trefám Davida Tůmy a jedné brance Roubíka. Kadaň ale dokázala porážku odvrátit 77 sekund před koncem třetí třetiny po Vránově druhé trefě v utkání. V čase 69:20 zajistil hostům jistotu dvou domácích duelů v sérii Kverka.

První hokejová WSM liga:
Předkolo play off - 2. zápasy:
Havířov - Litoměřice 6:2 (2:1, 2:1, 2:0)
Branky: 8. Mazanec, 11. Lenďák, 31. Gřeš, 31. Štumpf, 44. Pechanec, 52. M. Kalus - 7. Valášek, 24. Švagrovský. Rozhodčí: Mikula, Přikryl - Adamec, Poruba. Vyloučení: 7:7, navíc Šulc (Litoměřice) 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 2222. Stav série: 2:0.
Ústí nad Labem - Kadaň 3:4 v prodl. (0:2, 1:0, 2:1 - 0:1)
Branky: 26. a 47. D. Tůma, 43. Roubík - 16. a 59. Vrána, 19. Blaha, 70. Kverka. Rozhodčí: Bejček, Krob - Hejl, Podrazil. Vyloučení: 5:5. Využití: 2:0. Diváci: 1669. Stav série: 1:1.
Skupina o udržení - 1. kolo:
Benátky nad Jizerou - Most 4:1 (1:0, 3:0, 0:1)
Branky: 33. a 36. Víšek, 19. Černoch, 31. Lakatoš - 44. Havlíček. Rozhodčí: J. Jílek - M. Jílek, Šperl. Vyloučení: 5:7. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 281.
Třebíč - Šumperk 3:4 (1:1, 0:2, 2:1)
Branky: 16. Baldwin, 58. Niko, 60. Juráň - 5. a 36. J. Káňa, 31. Drtil, 49. Haas. Rozhodčí: Škrobák - T. Svoboda, Maštalíř. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:2. Diváci: 740.