Kladno - Ústí n. Labem 1:2 PPStav série 1:1Kladno i Budějovice nezvládly ve čtvrtfinále play off prodloužení

Hokejisté Kladna a Českých Budějovic museli strpět ve druhém zápase čtvrtfinále play off 1. ligy překvapení na svůj účet, když shodně doma prohráli v prodloužení. Jihlava a Slavia naopak potvrdily své nasazení do vyřazovacích bojů a soupeře porazily i podruhé.

Hokejisté Českých Budějovic.

Oba neúspěšní favorité přitom první duel získali snadno, se čtyř- resp. pětibrankovým rozdílem ve skóre. Pokračování série bylo ovšem jiné a především Kladno se v koncovce trápilo. Za téměř 68 minut se vzmohlo na jediný gól, a to přitom vyslalo na Martina Volkeho v ústecké brance 45 střel. Obrana Rytířů si naopak nedala pozor na Davida Tůmu, jehož dvakrát parádně uvolnil Jaroslav Roubík a útočník hostů dvěma zásahy vyrovnal sérii na 1:1.

Stejný stav je i mezi Českými Budějovicemi a Přerovem. Po více než tříhodinové bitvě, kterou protáhlo především neustálé vylučování (rozhodčí udělili celkem 94 trestných minut), se nakonec radovali Moravané. Ti nejdřív prohrávali, pak vedli, následně znovu museli dotahovat ztrátu. Gólovou houpačku ukončil v prodloužení Vlastimil Dostálek, jenž nenápadnou střelou završil hattrick.

Hráči Jihlavy i Slavie sice jako první inkasovali, ale to byl jediný gól, který soupeři dovolili. Pražané otočili s Prostějovem skóre ještě do první přestávky, Dukla s Havířovem do poloviny utkání. Oba celky si výhrami 5:1 pojistily vedení v sérii 2:0 a před pátečním a sobotním pokračováním čtvrtfinále se jim na led soupeře pojede daleko uvolněněji.

Čtvrtfinále play off první hokejové ligy - 2. zápasy:
České Budějovice - Přerov 4:5 v prodl. (2:1, 0:2, 2:1 - 0:1)
Branky: 7. Rob, 8. L. Květoň, 42. Žálčík, 46. Nouza - 15., 39. a 65. Dostálek, 21. Grof, 57. Kovařík. Rozhodčí: Wagner, Schmejkal - Podrazil, Bosák. Vyloučení: 12:20, navíc Marek - Ferenc, P. Hořava všichni 10 min. Využití: 3:2. Diváci: 6227. Stav série: 1:1.
Kladno - Ústí nad Labem 1:2 v prodl. (0:0, 0:0, 1:1 - 0:1)
Branky: 57. D. Kindl - 53. a 68. D. Tůma. Rozhodčí: Würtherle, Bejček - Jílek, Šperl. Vyloučení: 8:7. Využití: 1:1. Diváci: 3295. Stav série: 1:1.
Slavia Praha - Prostějov 5:1 (2:1, 1:0, 2:0)
Branky: 7. Mikulík, 13. Šafránek, 22. Hraško, 52. Vas, 58. Bahenský - 2. M. Drtina. Rozhodčí: Krob, Zubzanda - Gerát, Malý. Vyloučení: 4:3. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 2262. Stav série: 2:0.
Jihlava - Havířov 5:1 (0:1, 2:0, 3:0)
Branky: 25. a 28. Důras, 44. a 59. Melenovský, 56. Kohout - 18. V. Meidl. Rozhodčí: Trombík, Kubičík - Barteček, Ganger. Vyloučení: 3:5, navíc Mrňa - Kalus oba 10 min. Bez využití. Diváci: 2635. Stav série: 2:0.