Prostějov - Slavia 0:1Prvním semifinalistou první ligy je Slavia, Kladno opět prohrálo

Hokejisté pražské Slavie jsou prvními semifinalisty první ligy, sérii s Prostějovem zvládli v nejkratším možném čase. Zato Kladno se trápí. Vítěz základní části utrpěl v Ústí nad Labem vysokou porážku 2:6, v sérii prohrává 1:3 a je blízko vyřazení. Jedna výhra dělí od postupu také Jihlavu a České Budějovice.

Přes 4000 diváků v Prostějově se dnes za víc než 75 minut hokeje dočkalo jediné branky, navíc z nájezdu a rozhodně jim radost neudělala. Po bezbrankové základní části a prodloužení v rozstřelu uspěl jen slávista Miloslav Čermák střelou k tyči a poslal svůj tým dál. Slavia tak vykročila úspěšně za svým cílem vrátit se po roce do extraligy.

Postoupit chce také Kladno, jenže pro Rytíře je nyní cesta o patro výš hodně složitá. S rozjetým Ústím nad Labem prohráli potřetí v řadě, dnes navíc jasným rozdílem. Středočeši si marně před zápasem zdůrazňovali, že si dají pozor na disciplínu. Jen za necelou první polovinu zápasu se nechali vyloučit pětkrát a inkasovali z toho tři branky. Dvě během 119 vteřin na začátku prostřední části rozhodly o jejich prohře. Favorit se poprvé prosadil až za stavu 0:6.

Jihlava vyhrála drama v Havířově

To v Havířově byl zápas napínavý až do konce. Domácí dokázali vymazat vedení Dukly 2:0 a na začátku závěrečné desetiminutovky měli výhodu přesilovky. Jihlavský gólman David Honzík ale svůj tým v těžké chvíli podržel a krátce poté, co jeho tým hrál znovu v pěti, rozhodl na druhé straně bekhendem Josef Skořepa.

V Přerově bylo hlediště pro 3000 diváků opět beznadějně vyprodané, ovšem na rozdíl od pátečního dramatu to byla v podání Českých Budějovic jednoznačná záležitost. Rozhodčí znovu nestíhali vylučovat (celkem rozdali 93 trestných minut) a Jihočeši si v přesilovkách vědí rady. Využili tři a položili v nich základ k výhře 5:0.

Hokejisté posledního Mostu v přímém souboji týmů bojujících o únik sestupu v 5. kole skupiny o udržení ve třetí třetině otočili třemi góly domácí duel s Šumperkem a po výhře 4:2 zcela obrátili situaci. Odvrátili hrozící sestup a při stejném bodovém zisku mají na rozdíl od soka vše ve svých rukách.

Most má totiž s třináctým Šumperkem lepší bilanci ze vzájemných zápasů. Ve středečním posledním kole stačí Mostu k záchraně získat stejně bodů v Třebíči, kolik jich Šumperk uhraje doma s Benátkami nad Jizerou.

První hokejová WSM liga:
Čtvrtfinále - 4. zápasy:
Havířov - Jihlava 2:3 (0:2, 1:0, 1:1)
Branky: 28. Kotala, 41. Krisl - 16. Kaláb, 20. Harkabus, 54. Skořepa. Rozhodčí: Wagner, Pražák - Svoboda, Maštalíř. Vyloučení: 7:11, navíc Okál - Kolář oba 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 2930. Stav série: 1:3.
Ústí nad Labem - Kladno 6:2 (2:0, 2:0, 2:2)
Branky: 11. Tenkrát, 15. Brož, 24. J. Pohl, 26. Roubík, 45. Navarra, 48. Kloz - 51. Skuhravý, 52. Dalecký. Rozhodčí: Würtherle, Bejček - Polák, Rampír. Vyloučení: 8:9, navíc Skuhravý a David Růžička (oba Kladno) 10 min. Využití: 3:1. Diváci: 4566. Stav série: 3:1.
Prostějov - Slavia Praha 0:1 po sam. nájezdech
Rozhodující nájezd M. Čermák. Rozhodčí: Petružálek, Krob - Štofa, Beneš. Vyloučení: 4:4. Bez využití. Diváci: 4016. Konečný stav série: 0:4.
Přerov - České Budějovice 0:5 (0:2, 0:2, 0:1)
Branky: 6. Zíb, 19. Rob, 27. Kolmann, 34. Marek, 59. Chovan. Rozhodčí: Grech, Schmejkal - Čížek, Křivohlavý. Vyloučení: 16:17, navíc Dostálek (Přerov) 5 min. a do konce utkání. Využití: 0:3. Diváci: 3000. Stav série: 1:3.
O udržení - 5. kolo:
Benátky nad Jizerou - Třebíč 5:1 (1:0, 3:1, 1:0)
Branky: 7. a 29. R. Hubáček, 28. Huňa z trestného střílení, 31. Hrníčko, 50. Kurka - 26. Kristl. Rozhodčí: Sýkora - Malý, Šmika. Vyloučení: 5:3. Využití: 0:1. Diváci: 260.
Most - Šumperk 4:2 (0:1, 1:1, 3:0)
Branky: 52. a 55. M. Hanzl, 37. Hora, 53. Alinč - 8. Milfait, 25. J. Káňa. Rozhodčí: Hejduk, Souček - Reich, Měkkýš. Vyloučení: 5:3. Využití: 1:1. Diváci: 650.