Havířov - Kladno 2:1Havířov porazil hokejisty Kladna a jediný zůstal stoprocentní

První hokejovou ligu vede po dvou kolech Havířov, který porazil 2:1 favorita z Kladna a jako jediný má plný počet šesti bodů. Slavia v prodloužení stvrdila obrat v Benátkách, Ústí si zastřílelo v derby s Kadaní.

Do Kladna přišla před sezonou slavná jména jako Petr Ton, Jiří Burger nebo Petr Jánský, úvod sezony ale Rytíře nezastihl v oslnivé formě. V prvním kole málem promrhali dvoubrankový náskok s Benátkami nad Jizerou, tentokrát podlehli Havířovu. Za vítěze se dvakrát trefil Michal Sztefek a Slezané tak jako jediní v soutěži ještě neztratili ani bod.

Uspěli i slávisté, kteří stejně jako doma proti Českým Budějovicím museli utkání obracet. Zatímco ve středu z toho bylo vítězství v základní hrací době, tentokrát se Pražané dočkali až v prodloužení. Výhru 3:2 v Benátkách trefil David Šafránek.

Nejvíce gólů padlo v Ústí, které lehce přejelo Kadaň 9:3. To v Litoměřicích se skóre změnilo jen jednou. Nováček soutěže Frýdek-Místek tam po skvělém výkonu brankáře Juraje Šimbocha vybojoval historicky první výhru v první lize, jediný gól zápasu zaznamenal David Klimša.

Zajímavou podívanou sledovali i diváci v Prostějově, kde Třebíč vedla po necelých 30 vteřinách už 2:0. Žádný další zásah ale nepřidala a nakonec padla v prodloužení 2:3. Bez bodu odjeli z Přerova hráči Mostu po vysoké porážce 1:5. Dvakrát se trefil domácí střelec Vlastimil Dostálek.

Šlágr kola mezi českobudějovickým Motorem a Jihlavou je na programu až v pondělí 19. prosince.

2. kolo první hokejové ligy:
HC Benátky nad Jizerou - HC Slavia Praha 2:3 v prodl. (1:0, 1:0, 0:2 - 0:1)
Branky: 12. Ďurač, 32. Víšek - 48. Jiránek, 57. Chlouba, 65. Šafránek. Rozhodčí: Luczków - Jílek, Šperl. Vyloučení: 6:3. Bez využití. Diváci: 567.
Litoměřice - Frýdek-Místek 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)
Branka: 47. Klimša. Rozhodčí: Kopeček - Zídek, Polák. Vyloučení: 3:3. Bez využití. Diváci: 790.
Havířov - Kladno 2:1 (2:0, 0:1, 0:0)
Branky: 13. a 19. Sztefek - 33. Ptáček. Rozhodčí: Trombík - Barteček, Gamber. Vyloučení: 8:6. Využití: 0:1. Diváci: 1868.
Přerov - Most 5:1 (0:0, 1:0, 4:1)
Branky: 32. a 46. Dostálek, 45. Ferenc, 50. Popelka, 60. R. Pšurný - 55. Rod. Rozhodčí: Obadal - Bryška, Wesley. Vyloučení: 6:6. Využití: 2:0. Diváci: 1803.
Ústí nad Labem - Kadaň 9:3 (1:0, 3:1, 5:2)
Branky: 22. a 48. Gengel, 38. a 53. Z. Doležal, 3. Merta, 34. Poulíček, 44. Roubík, 46. Přindiš, 60. Kloz - 23. Kohout, 43. R. Veselý, 58. Wágner. Rozhodčí: Kika - Reich, Měkýš. Vyloučení: 6:8. Využití: 3:0. Diváci: 686.
Prostějov - Třebíč 3:2 v prodl. (1:2, 1:0, 0:0 - 1:0)
Branky: 5. D. Kolář, 34. Rudovský, 62. Šlahař - 1. Wasserbauer, 1. Bartejs. Rozhodčí: Kubičík - Poruba, Rožánek. Vyloučení: 6:5. Bez využití. Diváci: 1492.