Slavia - Jihlava 3:0Slavia vede první hokejovou ligu o dva body, Kladno zaváhalo

Hokejisté Slavie využili domácího prostředí k vítězství 3:0 nad Jihlavou a po šestém kole vedou tabulku první ligy o dva body. Druhé Kladno totiž doma prohrálo 3:4 po nájezdech s Třebíčí.

Slávisté zadělali na tříbodový zisk na konci druhé třetiny, kdy góly Jiránka a Drtiny dělilo pouhých 75 sekund. Jihlava se pak marně snažila dobýt Hylákovu branku a naopak dvě minuty před koncem inkasovala potřetí při hře bez brankáře.

Kladno doma stále jen dotahovalo náskok Třebíče a nakonec vydolovalo aspoň prodloužení. Tenkrát vyrovnal na 3:3 jen 27 sekund před třetí sirénou, jenže Horácká Slavia si přece jen odvezla vítězství. Po bezbrankovém prodloužení rozhodl duel ve třetí sérii nájezdů Kristl.

Na třetí příčku se vyhoupl Havířov, který doma bez problémů přehrál Most 4:1. Tři góly dali domácí v průběhu druhé třetiny a pak už jen s přehledem kontrolovali vítězství.

Prostějov po domácí prohře v 3:4 v prodloužení nechal dva body ústeckému Slovanu a na čtvrtou příčku se posunuly Benátky. Středočeši zničili doma Kadaň osmi góly, dvě trefy shodně zařídili Havel a Lakatoš.

Tabulkou pomalu stoupá i českobudějovický Motor, který před více než pěti tisícovkami diváků porazil Frýdek-Místek 5:2 a po třetím vítězství v řadě už je pátý.

Kladno - Třebíč 3:4 po sam. nájezdech (0:0, 2:3, 1:0 - 0:0)
Branky: 24. a 60. Tenkrát, 32. Strnad - 32. a rozh. nájezd Kristl, 21. J. Zdráhal, 23. Psota. Rozhodčí: Zubzanda - Votrubec, Ševic. Vyloučení: 2:0. Bez využití. Diváci: 2010.
Prostějov - Ústí nad Labem 3:4 v prodl. (1:0, 1:2, 1:1 - 0:1)
Branky: 10. A. Holík, 35. Venkrbec, 58. Korhoň - 30. Merta, 31. Dalecký, 51. Moučka, 61. Kloz. Rozhodčí: Trombík - Adamec, Poruba. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:1. Diváci: 1286.
Slavia Praha - Jihlava 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
Branky: 38. Jiránek, 39. M. Drtina, 59. Chlouba. Rozhodčí: Peřina, Hlinka - Jílek, Šperl. Vyloučení: 6:4, navíc Stoklasa (Jihlava) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 1112.
Havířov - Most 4:1 (0:0, 3:0, 1:1)
Branky: 22. Petran, 26. Kotala, 35. Štumpf, 53. Pechanec - 49. M. Hanzl. Rozhodčí: Kubičík - Barteček, Ganger. Vyloučení: 5:6. Bez využití. Diváci: 1385.
Benátky nad Jizerou - Kadaň 8:3 (4:1, 4:0, 0:2)
Branky: 10. a 30. J. Havel, 20. a 30. Lakatoš, 1. Daniel Krejčí, 5. Černoch, 29. Mikyska, 40. Janele - 10. Kůs, 44. J. Tomeček, 55. Hlava. Rozhodčí: Wagner - Hejl, Podrazil. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 282.
České Budějovice - Frýdek-Místek 5:2 (0:1, 1:1, 4:0)
Branky: 38. L. Květoň, 45. Babka, 46. M. Čermák, 48. Škoda, 54. Žálčík - 6. a 39. Christov. Rozhodčí: Bejček - Beneš, Štofa. Vyloučení: 2:5. Bez využití. Diváci: 5260.