Č. Budějovice - Kladno 3:1Jihočeši si vyšlápli na vedoucí Kladno

České Budějovice

Hokejisté Českých Budějovic v sobotu porazili ve 13. kole první ligy ve vyprodané domácí aréně vedoucí Kladno 3:1. Ze třetí pozice Jihočeši ztrácejí na kladenské lídry tabulky už jen tři body a ještě mají zápas k dobru.

Dosud druhá pražská Slavia kvůli vyhrocené situaci mezi hráči a vedením klubu nastoupila v Prostějově jen s juniorským týmem, který Jestřábům nestačil a utrpěl debakl 0:13. Prostějov poskočil na druhé místo, Slavia je čtvrtá.

Českobudějovickému Motoru vyšel úvod. Už po 179 sekundách otevřel skóre Luboš Rob, a i když Kladno v přesilovce vyrovnalo, odpověděli domácí rovnou dvěma góly. Po Škodově zápisu po velkém tlaku se trefil dvě minuty před první sirénou i Nouza při signalizovaném vyloučení.

I v dalším průběhu byl Motor lepším týmem, ale brankář Hanuljak další střely nepustil. Rytíři byli tentokrát málo aktivní na to, aby se jim podařilo zápas zdramatizovat.

Slavia musela poslat na Hanou po rozkolu uvnitř klubu na poslední chvíli juniorský celek a ten dokázal vzdorovat jen 40 minut. Pro mladíky byl totiž večerní zápas už druhý, který dnes absolvovali - předtím podlehli 1:6 na ledě Jihlavy v juniorské extralize. Jestřábi po dvou třetinách vedli 4:0, v poslední třetině potěšili více než tři tisíce diváků devítigólovou kanonádou.

Cenné vítězství ukořistil Přerov, který v domácím prostředí přetlačil ve vyrovnaném utkání Jihlavu 2:1. Po třech prohrách v řadě zabralo Ústí nad Labem, Třebíč přehrálo jednoznačně 4:1. Podobně se dařilo Benátkám nad Jizerou, které vezou tříbodový zisk z Havířova po vítězství 5:2. Havířov prohrál už posedmé v řadě.

Nedaří se ani Kadani, jež nevyhrála šestkrát a tentokrát proti Litoměřicím ani neskórovala. Naopak Most překvapil vítězstvím 4:2 na ledě Frýdku-Místku.

13. kolo první hokejové WSM ligy:
České Budějovice - Kladno 3:1 (3:1, 0:0, 0:0)
Branky: 3. Rob, 11. Škoda, 19. Nouza - 9. Jánský. Rozhodčí: Pešina, Valenta - Šperl, Jílek. Vyloučení: 5:6, navíc Strnad (Kladno) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 6421.
Havířov - Benátky nad Jizerou 2:5 (1:2, 0:1, 1:2)
Branky: 8. M. Kalus, 59. Kotala - 9. Bittner, 16. Mikyska, 26. Hrníčko, 46. J. Havel, 58. Prokeš. Rozhodčí: Fiala - Wesley, Bryška. Vyloučení: 6:8. Využití: 0:1. Diváci: 1746.
Frýdek-Místek - Most 2:4 (0:1, 2:3, 0:0)
Branky: 21. Miloš Roman, 40. O. Kovařčík - 1. a 27. Smolka, 28. Šimeček, 39. Strejček. Rozhodčí: Kika - Vengřín, Hanzlík. Vyloučení: 5:4. Bez využití. Diváci: 1482.
Ústí nad Labem - Třebíč 4:1 (0:0, 2:1, 2:0)
Branky: 24. Loskot, 32. Vrdlovec, 52. Z. Doležal, 56. Kloz - 34. Kristl. Rozhodčí: Zubzanda - Krátký, Štětina. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. Diváci: 994.
Kadaň - Litoměřice 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)
Branky: 13. P. Beránek, 55. Frühauf. Rozhodčí: Grech - Coubal, Toman. Vyloučení: 10:6, navíc Barák (Litoměřice) 5 min. a do konce utkání. Využití: 0:1. Diváci: 440.
Přerov - Jihlava 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)
Branky: 22. F. Dvořák, 42. R. Pšurný - 7. Skořepa. Rozhodčí: Kašík - Adamec, Poruba. Vyloučení: 6:7. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 2132.
Prostějov - Slavia Praha 13:0 (2:0, 2:0, 9:0)
Branky: 8. a 50. Luňák, 17. a 42. O. Fiala, 44. a 57. Venkrbec, 51. a 52. Půhoný, 34. M. Novák, 35. L. Krejčík z trestného střílení, 45. Švec, 48. J. Káňa I, 60. Rudovský. Rozhodčí: Kubičík - Rožánek, Konvička. Vyloučení: 2:2. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 3258.