Havířov - Slavia 2:3Obměněná Slavia po třech prohrách uspěla v Havířově

Hokejisté pražské Slavie vyhráli v 16. kole první ligy na ledě posledního Havířova 3:2 a poprvé po zavedení úsporných opatření v klubu a odchodu osmi opor uspěli. Ukončili tak sérii tří duelů bez bodového zisku, v nichž měli skóre 0:19. V čele se drží díky výhře v Litoměřicích 5:3 Kladno o tři body před Prostějovem, který se za Rytíře vyhoupl po domácím vítězství nad Mostem 3:2.

Slavia šla do vedení v Havířově v 10. minutě díky trefě Davida Šafránka a po 190 minutách přerušila čekání na gól. Na vyrovnání Roberta Říčky ještě v první třetině odpověděl útočník Petr Beránek, který přišel na hostování do konce sezóny z Hradce Králové. Tam bude mít nadále střídavé starty, stejný způsobem působil i v Litoměřicích.

Pražané uspěli i díky velké bojovnosti, dokázali ubránit většinu oslabení a na konci druhé třetiny po trefě Zdeňka Kubici vedli už 3:1. Havířov odpověděl až při závěrečné hře bez brankáře, kdy gólmana Patrika Polívku překonal David Dvořáček, jeho branka ale stačila jen na korekci skóre.

Kladno o výhře rozhodlo v závěrečné třetině

Kladenští Rytíři sice v Litoměřicích třikrát vedli, ale o vítězství rozhodli až v poslední třetině. Na branku Jakuba Strnada z 54. minuty na 4:3 totiž už domácí celek odpovědět nedokázal. Tříbodový zisk naopak zpečetil do prázdné branky Petr Ton.

Na druhé místo se posunul Prostějov, který doma přetlačil Most těsně 3:2. Také Jestřábi zlomili svého rivala až v posledním dějství, když góly Daniela Koláře a Tomáše Protivného odskočili do dvoubrankového vedení. Hosté sice snížili 16 sekund před koncem, ale další branku nepřidali.

České Budějovice doma zdolaly Třebíč 5:4 až po samostatných nájezdech a klesly z druhého na čtvrté místo. Motor sice v poslední třetině vedl 4:2, hosté ale po brankách Radima Zohorny a Petra Mrázka vyrovnali a vynutili si prodloužení a nakonec i nájezdy. Bod navíc pro Jihočechy nakonec zařídili Tomáš Nouza a Miloslav Čermák.

Osmé vítězství z posledních deseti zápasů si připsala Jihlava, která jednoznačně vyhrála na ledě Benátek 6:1 a posunula se na třetí příčku. Tabulkou stoupá i Ústí nad Labem a po výhře 3:1 nad Frýdkem-Místkem je páté. Přerov doma porazil Kadaň 3:2 a ukončil její dvouzápasovou úspěšnou minisérii.

16. kolo první hokejové WSM ligy:
Benátky nad Jizerou - Jihlava 1:6 (1:3, 0:2, 0:1)
Branky: 9. D. Špaček - 4. a 59. Skořepa, 17. a 27. Jergl, 19. J. Říha, 25. Diviš. Rozhodčí: J. Doležal - Měkýš, Otáhal. Vyloučení: 5:6. Využití: 0:3. V oslabení: 0:1. Diváci: 292.
České Budějovice - Třebíč 5:4 po sam. nájezdech (2:0, 0:1, 2:3 - 0:0)
Branky: 9. Kuchejda, 10. M. Heřman, 45. M. Čermák, 47. Babka, rozhodující sam. nájezd Nouza - 39. Milfait, 45. Dymáček, 49. R. Zohorna, 59. P. Mrázek. Rozhodčí: Kašík - Zídek, Polák. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:1. Diváci: 5077.
Prostějov - Most 3:2 (0:0, 1:0, 2:2)
Branky: 36. Korhoň, 45. D. Kolář, 51. Protivný - 41. K. Černý, 60. Dufek. Rozhodčí: Jílek - Lučan, Kis. Vyloučení: 3:2, navíc Kubinčák (Most) 10 min. Bez využití. Diváci: 1421.
Litoměřice - Kladno 3:5 (1:2, 1:0, 1:3)
Branky: 12. a 23. Bulík, 43. Valášek - 2. Machač, 18. Přikryl, 41. J. Drtina, 54. Strnad, 60. Ton. Rozhodčí: Smitka - T. Svoboda, Maštalíř. Vyloučení: 4:4. Využití: 2:1. Diváci: 1320.
Ústí nad Labem - Frýdek-Místek 3:1 (0:1, 2:0, 1:0)
Branky: 25. Melka, 28. Kloz, 59. Z. Doležal - 10. M. Kovařčík. Rozhodčí: Grech - Štofa, Beneš. Vyloučení: 5:6, navíc Husák - Miloš Roman oba 10 min. Bez využití. Diváci: 796.
Havířov - Slavia Praha 2:3 (1:2, 0:1, 1:0)
Branky: 12. Říčka, 58. Dvořáček - 10. Šafránek, 15. P. Beránek, 39. Kubica. Rozhodčí: Mikula - Lukš, Hanzlík. Vyloučení: 1:5. Využití: 1:0. Diváci: 1973.
Přerov - Kadaň 3:2 (0:1, 2:1, 1:0)
Branky: 28. Dostálek, 40. Kovařík, 45. M. Novotný - 6. Chlouba, 22. O. Beránek. Rozhodčí: Fiala - Barteček, Gangarčík. Vyloučení: 7:9, navíc Pala, Ferenc - Ringler všichni 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 1891.