Kadaň - Kladno 3:5Kladno drží v čele tříbodový náskok

Hokejisté Kladna vyhráli ve 21. kole první ligy na ledě Kadaně 5:3 a drží si v čele tabulky náskok tří bodů před druhými Českými Budějovicemi. Motor zvítězil v Přerově 4:2. Na třetí pozici se posunula díky výhře v derby týmů z Vysočiny Jihlava, která vyhrála v Třebíči 4:0. Využila zaváhání Prostějova, jenž doma podlehl Litoměřicím 1:4.

Kladenští Rytíři nad posledním týmem tabulky vedli po první třetině díky gólům Přikryla a Repeho a ve 28. minutě zvýšil třiačtyřicetiletý kanonýr Ton. Trhači se ale nevzdali a Hlava s Vaňkem do konce druhé části snížili na rozdíl jediného gólu. Za hosty se pak trefil v přesilovce Strnad, Kadani ještě vykřesal naději Tejnor, ale v 56. minutě jistil výhru favorita druhým gólem v utkání Ton.

České Budějovice rozhodly ve třetí třetině, kdy jim po 18 sekundách získal vedení 2:1 Čermák a ve 48. minutě zvýšil obránce Zíb. Kovařík sice snížil, ale výsledek pečetil Nouza.

Jihlavu dostal do vedení v 16. minutě Březina, ve druhém dějství zvýšil Diviš a v závěrečné dvacetiminutovce skórovali ještě Bilčík a Jergl. Gólman Dukly Miroslav Svoboda udržel podruhé v sezoně čisté konto.

Prostějov ztratil duel s Litoměřicemi ve druhé třetině, kterou prohrál 0:4. Za hosty se trefil dvakrát Nedvídek a po jednom gólu dali Valášek a Hanták. V závěru si připsal čestný úspěch Jestřábů Půhoný.

Pražská Slavia zaznamenala čtvrtou výhru z posledních pěti duelů, když zvítězila v Mostě 2:1. V deváté minutě dostal Pražany do vedení Jan Pohl a v polovině zápasu zvýšil další obránce Jan Novák. Hned za 63 vteřin sice snížil Smolka, ale Slavia už výhru nepustila.

Frýdek-Místek zdolal v severomoravském derby Havířov 2:1 v prodloužení díky brance Ciencialy vteřinu před koncem v přesilovce při Korímově vyloučení. Ústí nad Labem vyhrálo také v nastavení v Benátkách nad Jizerou a rozhodl o tom v čase 61:27 Vladimír Brož.

21. kolo první hokejové WSM ligy:
Prostějov - Litoměřice 1:4 (0:0, 0:4, 1:0)
Branky: 59. Půhoný - 24. a 39. Nedvídek, 28. Valášek, 40. Hanták. Rozhodčí: Kika - Měkýš, Reich. Vyloučení: 2:7, navíc Šulc (Litoměřice) 10 min. Bez využití. Diváci: 1760.
Benátky nad Jizerou - Ústí nad Labem 3:4 v prodl. (1:1, 0:2, 2:0 - 0:1)
Branky: 16. A. Dlouhý, 43. A. Chlapík, 56. Plodek - 15. Markulinec, 22. Bernad, 30. Melka, 62. V. Brož. Rozhodčí: Sýkora - Jílek, Šperl. Vyloučení: 4:6, navíc D. Špaček (Benátky nad Jizerou) 10 min. Bez využití. Diváci: 276.
Kadaň - Kladno 3:5 (0:2, 2:1, 1:2)
Branky: 29. Hlava, 40. Vaněk, 45. Tejnor - 28. a 56. Ton, 2. R. Přikryl, 14. Repe, 44. Strnad. Rozhodčí: Kostourek - Belko, Beneš. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:1. Diváci: 815.
Frýdek-Místek - Havířov 2:1 v prodl. (0:0, 1:1, 0:0 - 1:0)
Branky: 28. Luka, 65. Cienciala - 30. Gřeš. Rozhodčí: Přikryl - Bryška, Rožánek. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:0. Diváci: 2397.
Most - Slavia Praha 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)
Branky: 31. Smolka - 9. J. Pohl, 30. J. Novák. Rozhodčí: Smitka - Votrubec, Ševic. Vyloučení: 2:5. Využití: 0:1. Diváci: 512.
Přerov - Motor České Budějovice 2:4 (0:1, 1:0, 1:3)
Branky: 22. Sikora, 50. Kovařík - 20. Žálčík, 41. M. Čermák, 48. Zíb, 60. Nouza. Rozhodčí: Trombík - Gančarčík, Konvička. Vyloučení: 4:4, navíc M. Heřman (České Budějovice) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 2673.
Třebíč - Jihlava 0:4 (0:1, 0:1, 0:2)
Branky: 6. Březina, 31. Diviš, 53. Bilčík, 60. Jergl. Rozhodčí: Mikula - Adamec, Poruba. Vyloučení: 4:4. Bez využití. Diváci: 3430.