Č. Budějovice - Prostějov 9:1České Budějovice rozdrtily Prostějov a vedou první ligu

České Budějovice

Hokejisté Českých Budějovic rozdrtili v předehrávce 22. kola první ligy Prostějov 9:1 a posunuli se do čela tabulky o skóre před Kladno. Jihočechům skvěle vyšlo slavnostní utkání, které bylo věnováno 70. výročí Budvar Arény. Kanonádu načal útočník Vladimír Škoda čistým hattrickem, který zkompletoval už na začátku deváté minuty.

Oba týmy nastoupily v retro dresech ze 40. let minulého století. Na českobudějovickém zimním stadionu se hrál první duel 27. října 1946 a AC Stadion České Budějovice se v něm utkal s československou reprezentací. Motor oblékl modročervené dresy, stejné jako v tehdejším prvním zápase. Prostějov hrál v černých trikotech s logem města a nápisem SKP.

Úvodní minuty patřily kanonýrovi Škodovi, který po 122 sekundách otevřel skóre. V páté minutě přidal v přesilové hře druhý gól a na 3:0 zvýšil v čase 8:01. Stihl tak hattrick za pět minut a 59 sekund.

Ve 12. minutě se trefil ještě Žálčík a českobudějovický odchovanec Kantor v brance Jestřábů přepustil místo Neužilovi. I ve druhé třetiny potěšil Motor domácí fanoušky čtyřmi góly. Skórovali Rob, Čermák, který využil přesilovku, Kuchejda a Babka. Ve 45. minutě přidal třetí přesilovkovou trefu domácích Zíb a za 152 vteřin sebral Gábovi čisté konto Zabloudil.

Předehrávka 22. kola první hokejové WSM ligy:
Motor České Budějovice - Prostějov 9:1 (4:0, 4:0, 1:1)
Branky: 3., 5. a 9. Škoda, 12. Žálčík, 21. Rob, 32. M. Čermák, 36. Kuchejda, 39. Babka, 45. Zíb - 47. Zabloudil. Rozhodčí: Doležal - Křivohlavý, Špringl ml. Vyloučení: 3:4, navíc Švec 10 min., D. Kolář (oba Prostějov) 5 min. a do konce utkání. Využití: 3:0. Diváci: 6018.