Kladno - Č. Budějovice 1:4České Budějovice vyhrály v Kladně a vedou první ligu o tři body

Hokejisté Českých Budějovic vyhráli vyprodaný šlágr první ligy v Kladně 4:1 a v čele tabulky odskočili Rytířům na tříbodový rozdíl. Třetí zůstává pražská Slavia, která doma zachránila zápas s Prostějovem a vyhrála 5:4 v prodloužení.

Kladno zažilo hokejový svátek. Rytíři nastoupili v retrodresech z roku 1996, které ještě pamatují současní hráči Jiří Burger, Petr Ton, Petr Tenkrát nebo trenér Pavel Patera, a i hlediště bylo zaplněné do posledního místa více než 5000 diváky. Motor však domácím oslavu pokazil.

Jihočeši šli do vedení už v 8. minutě díky Michalu Chovanovi, a když na začátku poslední třetiny stejný hráč zvýšil ve dvojnásobné početní výhodě, vypadalo to s Kladnem špatně. Petr Ton sice vykřesal naději, nadšení tribun však brzy utnul Jakub Babka. Chovan se nakonec dočkal hattricku, když zpečetil vítězství hostů gólem do prázdné brány. České Budějovice si upevnily vedení v tabulce a mají navíc zápas k dobru.

Slavia prodloužila vítěznou šňůru už na sedm zápasů. Tým z Edenu přitom doma prohrával po dvou třetinách s Prostějovem 1:4, pak ale nastal velký obrat. Vyrovnáno bylo už v 51. minutě po druhé brance Václava Jankovského. Slavia pak měla v prodloužení početní výhodu, David Šafránek ale trefil jen tyč. Sešívaní však přece jen zápas vyhráli ještě před nájezdy. Šest sekund před poslední sirénou Antonín Dušek unikl obraně, povedl se mu blafák a brejk zakončil pod břevno Kantorovy branky.

Jihlava opět prohrála

Na čtvrtém místě zůstala Jihlava, i když prohrála už čtvrtý zápas za sebou. Tentokrát byl nad síly Dukly Přerov, který zvítězil na Horáckém stadiónu 2:1. Benátky vezou vítězství 3:2 z Havířova díky gólu Lukáše Volfa z prodloužení.

V nastaveném čase získali dva body i hokejisté Ústí nad Labem. V Třebíči zvítězili gólem Davida Bernata, jehož trefa přišla 63 sekund po vhazování rozhodující části zápasu. Litoměřický gólman Jaroslav Pavelka vychytal proti Kadani už své druhé čisté konto v sezóně a podílel se jasné výhře 4:0. Poslední Most doma nechal body Frýdku-Místku a k prohře 1:5 přidal i 60 trestných minut. Předčasně pod sprchy šli za nebezpečné fauly Martin Havelka a Adam Rulík.

26. kolo první hokejové ligy:
Jihlava - Přerov 1:2 (0:0, 0:2, 1:0)
Branky: 48. Březina - 33. Goiš, 36. Sikora. Rozhodčí: Koziol, Trombík - Barteček, Rožánek. Vyloučení: 5:7. Využití: 0:2. Diváci: 1471.
Třebíč - Ústí nad Labem 3:4 v prodl. (1:0, 1:2, 1:1 - 0:1)
Branky: 14. Psota, 28. R. Zohorna, 54. Koch - 30. Melka, 40. D. Merta, 43. Roubík, 62. Bernad. Rozhodčí: Kika - Bryška, Hanzlík. Vyloučení: 1:5. Bez využití. Diváci: 1560.
Most - Frýdek-Místek 1:5 (0:2, 1:2, 0:1)
Branky: 37. Divíšek - 5. Klimša, 17. Marek Růžička, 31. Chmielewski, 40. Jašek, 48. Jank. Rozhodčí: Würtherle - Coubal, Toman. Vyloučení: 5:5, navíc Havelka a Rulík (Most) oba 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:2. Diváci: 215.
Havířov - Benátky 2:3 v prodl. (0:0, 1:1, 1:1 - 0:1)
Branky: 24. a 56. Gřeš - 36. Pyrochta, 47. Ďurač, 63. Volf. Rozhodčí: Přikryl - Měkýš, Rampír. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:1. Diváci: 1777.
Litoměřice - Kadaň 4:0 (2:0, 2:0, 0:0)
Branky: 2. Rubeš, 18. Jaroslav Kalla, 27. Nedvídek, 33. Valášek. Rozhodčí: Bejček - Jindra, Kreuzer. Vyloučení: 6:2. Bez využití. Diváci: 1060.
Kladno - České Budějovice 1:4 (0:1, 0:0, 1:3)
Branky: 50. Ton - 8., 46. a 56. Chovan, 54. Babka. Rozhodčí: Kašík - Zídek, Polák. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:1. Diváci: 5200.
Slavia Praha - Prostějov 5:4 po prodl. (0:1, 1:3, 3:0 - 1:0)
Branky: 44. a 51. Jankovský, 33. Schleiss, 48. Rys, 65. Dušek - 11. a 34. Moskal, 32. Zabloudil, 34. Šlahař. Rozhodčí: Valenta - Malý, Šimán. Vyloučení: 3:7. Využití: 2:1. Diváci: 1638.