Benátky nad Jizerou a Prostějov v předkole vyrovnaly na 1:1

Hokejisté Benátek nad Jizerou i Prostějova na rozdíl od čtvrtečních úvodních duelů předkola play off první ligy dnes v druhých kláních doma uspěli a vyrovnali stav sérií na 1:1. Benátky zvítězily nad Frýdkem-Místkem 4:3, Prostějov nad Přerovem 4:2. Třetí a čtvrté zápasy se hrají ve Frýdku-Místku a v Přerově v pondělí a v úterý.

Benátky v úvodním duelu prohrály 0:2 a i v dnešním utkání šel do vedení Frýdek-Místek, když se v sedmé minutě trefil polský útočník Chmielewski. Ještě v úvodním dějství ale vyrovnal Adam Dlouhý.

Ve druhé třetině získali domácí dvoubrankový náskok v přesilovkách. Nejdříve se trefil při trestu Chmielewského Bittner a pak využil početní výhodu pěti proti třem Plodek.

V 45. minutě zvýšil Hrabík už na 4:1. Vzápětí si připsal v přesilovce už třetí gól v sérii Chmielewski a 39 vteřin před koncem snížil na 3:4 Jašek, ale na víc už Slezané nedosáhli.

Prostějov po úvodní porážce 2:4 vedl ve 22. minutě už 3:0. V přesilovce otevřel skóre Žálčík, potom zvýšil Rudovský a další početní výhodu zužitkoval Lukáš Krejčík. V závěrečném dějství za hosty dvakrát zkorigoval stav Berger, mezitím si ale připsal také druhou trefu v utkání Rudovský.

Předkolo play off první hokejové ligy - 2. zápasy:
Benátky nad Jizerou - Frýdek-Místek 4:3 (1:1, 2:0, 1:2)
Branky: 18. A. Dlouhý, 22. Bittner, 34. Plodek, 45. Hrabík - 7. a 47. Chmielewski, 60. Jašek. Rozhodčí: Kika, Kopeček - Bryška, Novák. Vyloučení: 9:6. Využití: 2:1. Diváci: 242. Stav série: 1:1.
Prostějov - Přerov 4:2 (2:0, 1:0, 1:2)
Branky: 17. a 56. Rudovský, 13. Žálčík, 22. L. Krejčík - 44. a 57. Berger. Rozhodčí: Mikula, Trombík - Adamec, Hanzlík. Vyloučení: 5:6. Využití: 2:0. Diváci: 3016. Stav série: 1:1