Č. Budějovice - Slavia 4:2Budějovice po výhře nad Slavií vedou první hokejovou ligu. Vary padly ve Vsetíně

Hokejisté Českých Budějovic v sobotu díky domácí výhře 4:2 nad Slavií vystřídali v čele prvoligové tabulky Karlovy Vary, které podlehly Vsetínu 2:3. Třetí Kladno zvítězilo ve Frýdku-Místku 2:1 a ztrácí na Západočechy jediný bod.

České Budějovice už v 5. minutě vedly 2:0. Nejdříve se v dvojnásobné početní výhodě trefil obránce Zdeněk Kutlák, poté v klasické přesilovce útočník Luboš Rob. Další dvě branky Motor přidal v prostřední části díky Vlastimilu Dostálkovi a Roku Pajičovi. Petr Vampola se na čtyřbrankovém náskoku podílel třemi asistencemi. Slavii se sice před koncem druhé třetiny povedlo snížit, ale další branku přidala až v 59. minutě. Kvůli sevření kotouče Jaroslavem Kasíkem dostaly Budějovice 26 vteřin před koncem možnost trestného střílení, které ale Miroslav Čermák nevyužil.

Tým pod vedením Mariana Jelínka doma před vyprodaným hledištěm (6421 diváků) uspěl i ve třináctém utkání v sezoně. Pražané i přes porážku zůstávají na čtvrtém místě.

Karlovy Vary se na ledě Vsetína ujaly vedení v 11. minutě zásluhou Martina Kohouta, ale o pouhých devět vteřin později vyrovnal Tomáš Frolo. Za dalších 115 sekund Valaši díky Tomáši Vávrovi otočili skóre. Energii se sice v 54. minutě podařilo stav srovnat, ale 106 vteřin před koncem třetí třetiny rozhodl útočník Jaroslav Markovič o třetí výhře Vsetína za sebou.

Mizérie Benátek pokračuje

Kladno porazilo Frýdek-Místek i ve třetím vzájemném souboji. V tom prvním uspělo ve Frýdku-Místku 3:0, doma poté 4:1. Rytíře v polovině zápasu posunul Štěpán Blaha do dvoubrankového vedení, na které domácí stihli zareagovat až dvě vteřiny před koncem, když snížil David Klimša.

Pátý Přerov udolal poslední Kadaň 2:1 a zvítězil počtvrté za sebou. O výhře rozhodl v 32. minutě premiérovým gólem ve druhé nejvyšší soutěži sedmnáctiletý útočník Karel Plášek, jenž si v aktuálním ročníku připsal tři starty i za extraligovou Kometu Brno.

Prostějov si poradil s Litoměřicemi 3:1 také díky dvěma asistencím Jana Rudovského, který je s 30 body nejproduktivnějším hráčem soutěže.

Havířov zdolal předposlední Benátky nad Jizerou 2:1. Hosté otočili duel v prostřední dvacetiminutovce dvěma brankami v početní výhodě. Havířov vyhrál po čtyřech utkáních, domácí naopak neuspěli posedmé za sebou a v posledních čtrnácti soubojích zvítězili jedinkrát.

Třebíč si s Ústí nad Labem poradila 4:3 až po samostatných nájezdech, v nichž rozhodl útočník Silvester Kusko. Horácká Slavia vyhrála počtvrté v řadě a posedmé z uplynulých osmi utkání.

28. kolo první hokejové WSM ligy
Frýdek-Místek - Kladno 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)
Branky: 60. Klimša - 12. Kubík, 30. Bláha. Rozhodčí: Šutara, Kašík - Lukš, Gančarčík. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Diváci: 1276.
Benátky nad Jizerou - Havířov 1:2 (1:0, 0:2, 0:0)
Branky: 10. Bittner - 23. Matai, 27. M. Kalus. Rozhodčí: Barek, Grech - Malý, Maštalíř. Vyloučení: 4:8. Využití: 0:2. Diváci: 210.
Prostějov - Litoměřice 3:1 (2:1, 0:0, 1:0)
Branky: 8. Dvořáček, 16. Venkrbec, 60. Divíšek - 5. Řehoř. Rozhodčí: Dědek, Fiala - Kotlík, Polák. Vyloučení: 8:4. Využití: 1:0. Diváci: 1246.
Kadaň - Přerov 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)
Branky: 15. J. Müller - 19. Šlahař, 32. Plášek. Rozhodčí: Zubzanda, Luczków - Votrubec, Ševic. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. Diváci: 150.
Motor České Budějovice - Slavia Praha 4:2 (2:0, 2:1, 0:1)
Branky: 3. Kutlák, 5. Rob, 30. Dostálek, 36. Pajič - 38. Šafránek, 59. Šagát. Rozhodčí: Kostourek, Vokřál - Jílek, Šperl. Vyloučení: 10:8, navíc Krliš (Slavia) 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 6421.
Vsetín - Karlovy Vary 3:2 (2:1, 0:0, 1:1)
Branky: 11. Frolo, 13. Vávra, 59. Markovič - 11. Kohout, 54. Balán. Rozhodčí: Zbořil, Přikryl - Adamec, Zedník. Vyloučení: 3:8. Bez využití. Diváci: 3067.
Třebíč - Ústí nad Labem 4:3 po sam. nájezdech (1:1, 2:2, 0:0 - 0:0)
Branky: 34. a rozhodující sam. nájezd Kusko, 10. J. Wasserbauer, 26. Dolníček - 13. Severa, 28. Vl. Brož, 40. D. Merta. Rozhodčí: J. Doležal, Veselý - Krátký, O. Doležal. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:2. Diváci: 1041.