V duelu favoritů první ligy se radovali ústečtí hokejisté

Hlavní favorité první hokejové ligy Mladá Boleslav a Ústí nad Labem nastoupili hned v úvodním kole nového ročníku proti sobě a Severočeši se po rušném zápase s nebývalým množstvím gólů radovali na soupeřově ledě z výhry 8:6. Venku ve středu vyhrál také Hradec Králové v Brně a ostravská Sareza, která zvítězila v Jihlavě.

Ilustrační foto

V Mladé Boleslavi už domácí v 3. minutě vedli, následně ale nevyužili dvojnásobnou přesilovku, která trvala 79 vteřin. To Severočechy postavilo na nohy a do přestávky výsledek otočili. Boleslav na začátku druhé třetiny vyrovnala, ale Ústečtí pak během tří minut získali tříbrankový náskok.

Před druhou přestávkou se pak o zápletku pro závěrečné dějství postaraly dva Hlouchovy góly a drama pokračovalo: hosté odskočili na 4:7, ani to ale soupeře nesrazilo do kolen a v 55. minutě Mladá Boleslav znovu snížila na nejtěsnější rozdíl. Poslední slovo však měl dvě vteřiny před sirénou Nádašdi, který zpečetil výhru ústeckých Lvů. Devět z 16 gólů padlo v přesilovkách.

Jihlava se v 10. minutě ujala vedení díky Bakusově pohotové střele, krátce nato trefil Lukáč tyč. Podobně jako v Boleslavi ale rozhodla i tento zápas druhá třetina, v níž Ostravané během minuty a půl nastříleli domácímu gólmanovi Suchanovi tři branky.

V severočeském derby sice začali v Chomutově lépe hosté z Kadaně, ale domácí ještě během první třetiny výsledek otočili a nakonec hladce vyhráli 7:2. Hlavní postavou byl Kostourek, autor tří branek.

Výsledky - 1. kolo:
Kometa Brno - Hradec Králové 1:3 (0:2, 1:0, 0:1)
Branky: 24. Hodek - 12. Vondráček, 17. Fořt, 60. Diviš. Rozhodčí: Trombík - Trunečka, Kašík. Vyloučení: 9:8. Využití: 0:1. Diváci: 4000.
Mladá Boleslav - Ústí nad Labem 6:8 (1:2, 3:3, 2:3)
Branky: 37. a 40. Hlouch, 50. a 55. Kadlec, 3. Koláček, 22. Kolda - 16. Hulva, 18. Klimt, 25. Slížek, 27. Martinec, 28. Grof, 42. Janků, 47. Houdek, 60. Nádašdi. Rozhodčí: Šír - Špringl, Kis. Vyloučení: 15:16, navíc Drábek - Zápotočný oba 10 min. Využití: 4:5. Diváci: 2250.
Havířov - Havlíčkův Brod 5:3 (1:1, 2:0, 2:2)
Branky: 33. a 37. Mikšan, 51. a 54. Sedlák, 9. Lipina - 19. Žák, 46. Polák, 59. Kubát. Rozhodčí: Hradil - Škach, Machálek. Vyloučení: 9:12. Využití: 2:2. Diváci: 1272.
Prostějov - Beroun 3:2 (2:1, 0:0, 1:1)
Branky: 1. a 54. Říha, 17. Piecha - 4. Besser, 53. Nedorost. Rozhodčí: Skoupý - Bryška, Novák. Vyloučení: 9:9. Využití: 0:1. Diváci: 2500.
Jihlava - Sareza Ostrava 4:6 (1:1, 1:3, 2:2)
Branky: 10. a 56. Bakus, 39. Lukáč, 48. Vaškovič - 20. Šebesta, 24. Holuša, 24. Klimek, 25. Baranyk, 45. Ovšák, 60. Sochorek. Rozhodčí: Jeřábek - Hejduk, Křivský. Vyloučení: 12:13, navíc Horský a Říha (oba Jihlava) oba 10 min. Využití: 3:1. Diváci: 1250.
Třebíč - Olomouc 3:2 (1:0, 2:0, 0:2)
Branky: 7. Šefčík, 28. Pšurný, 30. Mertl - 55. Kucharczyk, 58. Žajgla. Rozhodčí: Fraňo - Guth, Ritich. Vyloučení: 11:15, navíc Šafařík (Olomouc) 10 min. Využití: 3:1. Diváci: 850.
Chomutov - Kadaň 7:2 (3:1, 2:1, 2:0)
Branky: 19., 27. a 54. Kostourek, 16. Jíra, 17. Šíp, 37. Polodna, 58. Havlůj - 8. Hobl, 35. Heřman. Rozhodčí: Nečas - Mašek, Vitík. Vyloučení: 8:6, navíc Polodna (Chomutov) 10 min. Využití: 3:1. V oslabení: 2:0. Diváci: 2100.