Hokejisté Hradce Králové ještě v první lize neztratili ani bod

Suverénní jízda hokejistů Hradce Králové první ligou se nezastavila ani v sedmém kole. Východočeši vyhráli 3:0 v Olomouci a bez ztráty bodu vedou tabulku s čtyřbodovým náskokem před loňským šampionem z Ústí nad Labem. Ani odvolání trenéra Milana Chalupy nepomohlo z krize jihlavské Dukle, jež je po šesté porážce v normální hrací době stále poslední s jedním bodem na kontě.

Hradec Králové dosáhl sedmé výhry po úvodní bezbrankové třetině. Na začátku druhého dějství vystihl v oslabení Fořt chybnou rozehrávku domácího Smejkala a překonal brankáře Adamce. Čtyři minuty před koncem třetiny přidal druhou branku Hradce v signalizované přesilové hře Roubík střelou od modré, která prošla přes klubko hráčů před branku.

V polovině závěrečné třetiny vyrobila domácí obrana další hrubku - Šafaříkovu přihrávku z vlastní třetiny zachytil Vondráček, najel si před brankáře Adamce a dal zblízka třetí gól hostů.

Potupnou "desítku" si odvezl nováček Havlíčkův Brod z Chomutova. Stadion tradičního účastníka první ligy burácel už v 11. minutě, kdy Kostourek zvyšoval na 4:1. V 17. minutě bylo skóre 6:1 a o deset minut hry později 8:1. Chomutovští hokejisté poté zvolnili a v závěrečném dějství dovolili hostům třikrát skórovat. Vytoužený desátý gól padl 13 sekund před koncem díky matadorovi Mikšovicovi.

První hokejová liga - 7. kolo:
Mladá Boleslav - Kometa Brno 2:3 po sam. nájezdech (1:0, 0:0, 1:2 - 0:0)
Branky: 20. Sýkora, 44. Beck - 44. Appel, 48. Barus, rozhodující sam. nájezd Moskal. Rozhodčí: Jebavý - Guth, Rittich. Vyloučení: 3:9. Bez využití. Diváci: 2100.
Sareza Ostrava - Beroun 5:2 (1:1, 2:1, 2:0)
Branky: 9. Vnenk, 24. Rimmel, 36. Sochorek, 47. Holuša, 56. Ovšák - 4. Křesťan, 25. Besser. Rozhodčí: Trombík - Barteček, Koliba. Vyloučení: 4:8, navíc Braniš 10 min., Tvrzník (oba Beroun) do konce utkání. Využití: 3:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 480.
Chomutov - Havlíčkův Brod 10:4 (6:1, 2:0, 2:3)
Branky: 11., 16. a 59. Kostourek, 17. a 26. Heinisch, 7. Malát, 9. Gellner, 12. Tauš, 27. J. Charousek, 60. Mikšovic - 5. Kukla, 46. Juza, 49. Kreuzer, 60. K. Charousek. Rozhodčí: Svoboda - Jelínek, Šmíd. Vyloučení: 7:4, navíc Révay 10. min. - Jelínek, Roháčik 5 min. a do konce. Využití: 2:2. Diváci: 1320.
Jihlava - Havířov 3:7 (2:3, 0:4, 1:0)
Branky: 4. Kaňkovský, 20. Bakus, 55. Dušátko - 4. a 37. Zdeněk, 16. a 28. Klimeš, 25. a 30. z tr. střílení Sedlák, 11. Mikšan. Rozhodčí: Fraňo - Čížek, Padevět. Vyloučení: 9:9. Využití: 1:3. V oslabení: 1:0. Diváci: 2100.
Ústí nad Labem - Kadaň 5:1 (1:0, 2:0, 2:1)
Branky: 7. a 31. Antoš, 27. Vítek, 46. Klimt, 49. Evan - 47. Derfler. Rozhodčí: Kubeš - Podrazil, Žídek. Vyloučení: 8:9, navíc 10. min. Slipčenko (Kadaň). Využití: 2:1. Diváci: 2250.
Olomouc - Hradec Králové 0:3 (0:0, 0:2, 0:1)
Branky. 21. Fořt, 36. Roubík, 51. Vondráček. Rozhodčí: Šír - Liška, Novák. Vyloučení: 6:6, navíc Bouz (Olomouc) 10 min. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 550.
Třebíč - Prostějov 4:2 (1:1, 3:1, 0:0)
Branky: 16. Hrbáček, 24. Mertl, 31. Oliva, 38. Ščerban - 14. Říha, 35. F. Čech. Rozhodčí: Pešina - Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 6:11. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 500.