Náskok hradeckých hokejistů v čele první ligy narostl o další bod

Hokejisté Hradce Králové zvýšili po 12. kole vedení v prvoligové tabulce o další bod. V Havířově totiž zvítězili 3:1, zatímco jejich největší soupeři Ústečtí Lvi zlomili brněnskou Kometu až v prodloužení. Chomutov i Kometa se stále drží v závěsu.

Havířov sice začal proti lídrovi soutěže lépe, ale nedokázal otevřít skóre a naopak inkasoval jako první. Hosty dostal do vedení Pazdera a náskok zvýšil ve druhé třetině Volráb. Trestné střílení za Pazderův faul sice využil Lipina, jenže pojistku dal Východočechům Suchý.

Suverénně nejvyšší návštěva kola 4671 diváků se sešla v brněnské hale Rondo a hokej si užila. Než se ale fanoušci stačili rozkoukat, vybral si v patnácté vteřině slabší chvilku domácí brankář Pavel Maláč a lehké nahození si srazil za záda. Přetahovanou nakonec rozhodl pro Lvy v prodloužení po brejku trefou na 4:3 Grof.

Derby týmů z Vysočiny skončilo v Třebíči 3:2 pro hosty z Jihlavy a mohli se radovat z teprve třetí výhry v sezoně. Rozhodl o ní hned v první minutě třetí třetiny Říha. Havlíčkův Brod prohrál už pošesté za sebou a potupná porážka 0:6 s Berounem vyhnala diváky z ochozů už v průběhu utkání.

Zápas Mladá Boleslav - Sareza Ostrava se bude dohrávat 21. října.

První hokejová liga - 12. kolo:
Třebíč - Jihlava 2:3 (2:1, 0:1, 0:1)
Branky: 9. Zahradník, 14. Šefčík - 4. Rytnauer, 37. Bakus, 41. Říha. Rozhodčí: Hodek - Bejček, Kabourek. Vyloučení: 9:10. Bez využití. Diváci: 2500.
Havlíčkův Brod - Beroun 0:6 (0:2, 0:3, 0:1)
Branky: 3. Kameš, 13. Mrázek, 24. Nedorost, 30. Tvrzník, 35. Míka, 44. Besonov. Rozhodčí: Kubeš - Špringl, Kiss. Vyloučení: 6:6, navíc Vlček (Beroun) 5 min. a do konce utkání. Využití: 0:1. Diváci: 1200.
Prostějov - Kadaň 5:2 (2:1, 1:1, 2:0)
Branky: 58. a 60. Říha, 6. Bařica, 19. Vymazal, 30. Pavelek - 14. Spitzer, 22. Metlička. Rozhodčí: Blecha - Dřínovský, Klein. Vyloučení: 7:9, navíc Postl a Krpenský (oba Kadaň) oba 10 min. Využití: 4:0. Diváci: 2000.
Chomutov - Olomouc 6:0 (3:0, 1:0, 2:0)
Branky: 6., 17., 31. a 54. Boušek, 19. Charousek, 45. Kostourek. Rozhodčí: Froněk - Rozlílek, Šerý. Vyloučení: 6:14, navíc Vlček a Šafařík (oba Olomouc) 10 min. Využití: 3:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 1050.
Havířov - Hradec Králové 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)
Branky: 37. Lipina z trest. střílení - 11. Pazdera, 27. Volráb, 54. Suchý. Rozhodčí: Jeřábek - Hejduk, Křivský. Vyloučení: 12:12. Bez využití. Diváci: 992.
Kometa Brno - Ústí nad Labem 3:4 v prodl. (1:1, 1:1, 1:1 - 0:1)
Branky: 6. Hodek, 32. Malena, 58. Barus - 43. a 63. Grof, 1. Klobouček, 38. Přeučil. Rozhodčí: Hradil - Bryška, Novák. Vyloučení: 9:10. Využití: 2:1. Diváci: 4671.