Kladno nepustilo Pardubice do čela tabulky

Hokejisté Kladna porazili v pátek Pardubice a ukončili tak sérii čtyř utkání bez výhry. Domácí o své výhře rozhodli až ve třetí třetině, kdy dali Východočechům tři branky v rozmezí čtyř minut. Pardubice nevyužily šanci postoupit poprvé v letošní sezóně na první místo tabulky a zůstaly třetí. Vedoucí pozici udržel Liberec, který čeká sobotní dohrávka s druhými Českými Budějovicemi.

DEFAULT TITLE

Hokejisté Třince v úterý připravili o domácí neporazitelnost Liberec a v pátek si pro změnu s chutí zastříleli na vlastním ledě v duelu se Znojmem. Konto Orlů zatížili dohromady sedmi zásahy, dvěma trefami se blýskl Roman Tomas. V dresu hostů se prosadil až v 53. minutě za stavu 6:0 pro domácí Plášek, dvě sekundy před koncem pak ještě potrestal na vavřínech spící obranu domácích Svoboda.

Ještě krutější porážku si odvezli z ledu Karlových Varů hokejisté Vsetína. Západočeši nasázeli soupeři sedm branek, brankář Sáblík vychytal třetí čisté konto v sezóně a kapitán Josef Řezníček, který v pátek oslavil čtyřicáté narozeniny, mohl být s "večírkem" spokojený.

Ve Zlíně se proti tomu skóre otáčelo jako korouhvička. Hosté odpověděli na úvodní gól Kubiše dvěma zásahy ještě v první třetině, druhá část ale patřila domácím a druhá Kubišova trefa a branka Noska opět strhla vedení na stranu Medvědů. V závěrečné části měla po brankách Bednáře a Hrušky zase navrch Slavia. Naději domácích ještě oživil vyrovnáním Rachůnek, o vítězství Pražanů ale nakonec rozhodl hned v úvodu prodloužení Hlavačka.

Až na třetí pokus uspěli v letošní sezóně v duelu s Litvínovem hokejisté Sparty. Pražané rozhodli o vítězství 5:2 třemi góly na začátku poslední třetiny, největší podíl na plném bodovém zisku měli zkušení Jan Hlaváč a Jaroslav Hlinka.

Plzeň nedokázala navázat na povedené vystoupení z minulého kola v Českých Budějovicích a v pátek podlehla doma Vítkovicím. Na zasloužené výhře hostí měl lví podíl útočník Zbyněk Irgl, který na začátku druhé třetiny v rozmezí 93 vteřin dvakrát skóroval, přičemž jeho druhá branka byla také brankou vítěznou.

Hokejová O2 extraliga - 29. kolo
Třinec - Znojmo 7:2on-line
Branky: 4. Tomas, 8. Kroupa, 27. Peterek, 32. Skořepa, 49. Steber, 49. Vůjtek, 59. Tomas - 53. Plášek, 60. J. Svoboda.
Zlín - Slavia Praha 4:5 v prodl.on-line
Branky: 3. Kubiš, 27. Kubiš, 38. Nosek, 55. Rachůnek - 3. D. Hruška, 12. Tomica, 48. D. Hruška, 54. Bednář, 62. Hlavačka.
Plzeň - Vítkovice 2:5on-line
Branky: 2. Důras, 38. Matějovský - 20. Burger, 23. Irgl, 25. Irgl, 42. T. Káňa, 42. Köhler.
Kladno - Pardubice 4:1on-line
Branky: 15. Patera, 45. Gardoň, 47. Frolík, 49. Bělohlav - 14. Čáslava.
Karlovy Vary - Vsetín 7:0on-line
Branky: 1. Skladaný, 14. Kumstát, 16. Mudroch, 27. Košťál, 50. Jiří Hanzlík, 52. Kumstát, 55. Dobroň.
Sparta Praha - Litvínov 5:2on-line
Branky: 17. Hlaváč, 32. Hlaváč, 42. Tabaček, 43. J. Hlinka, 44. Netík - 30. Reichel, 57. Trávníček.