Rubriky:

Hokej

Desítku hokejových vyslanců čeká na Štědrý den zápas

24. prosince 2006 07:00 - PRAHA

V téměř běžný zápasový den se změní hned pro desítku českých hokejistů letošní Štědrý den. Do klidného prožití vánočních svátků zasáhne nabitý program ligových soutěží i řadě dalších hokejových vyslanců. Působí totiž v zemích, kde se křesťanské Vánoce neslaví, nebo jen v omezené míře.

 

www.metallurg.ru

Dva reprezentanti budou bojovat o body v ruské superlize v Magnitogorsku, kde domácí Metallurg přivítá CSKA Moskva. Lépe na tom bude útočník Jan Marek, který si stihne s přítelkyní v klidu vychutnat alespoň vánoční večeři. "Lucka za mnou přijela už do Moskvy po Channel One Cupu, má napečeno a budeme trávit svátky spolu," řekl Marek.

Nejproduktivnějšího hráče Magnitogorsku ale hodně mrzí, že los jeho klubu přidělil zápas zrovna na 24. prosince. "Když jsem nad tím přemýšlel, tak mě to hodně štvalo. Ještě jsem to takhle nezažil. Mám rád Vánoce a jsem zvyklý, že si je vychutnám s rodinou," navázal Marek. Těší ho alespoň fakt, že se zápas hraje vpodvečer, a večeři tak doma s přítelkyní stihne.

Zato nová akvizice CSKA Jan Platil si Vánoce vůbec nevychutná. Ale nemrzí ho to tolik, protože poté, co byl několik dnů po předčasném konci v Lukko Rauma bez angažmá, prožíval nepříjemné období. V případě, že by tento stav trval, chystal se za svou přítelkyní na Vánoce do Ameriky. Rád to však oželel, když mu díky dohodě s moskevským celkem skončily bezesné noci při přemýšlení o nejbližší hokejové budoucnosti.

Svátky na báze

"Vánoce asi letos nebudou, oslavím je asi někde na báze," smál se Platil, který už dříve říkal, že si případně udělá Štědrý den klidně v létě. Jako dárek si pořídili s přítelkyní štěně výmarského ohaře. "Chtěl jsem jet do Ameriky také proto, abychom ho společně přivezli. Přítelkyně ho přiveze do Moskvy sama, snad s tím nebude problém," doplnil reprezentační zadák.

Michal Mikeska a Radek Philipp z Ufy budou trávit Štědrý den na týmové základně, tedy bez rodin. "Na bázu chodíme pravidelně den před zápasem," naznačil Philipp, že ani před duelem s Novokuzněckem na první svátek vánoční se nebude nic měnit. "Budu sám bez rodiny. Budou to divné svátky. Rusové Vánoce slaví 1. ledna i 6. ledna, takže já si je dělám 24. prosince, prvního i toho šestého léta," neztrácel svůj typický humor Mikeska, který čeká přírůstek do rodiny.

Naopak další hokejisté si mohou alespoň pár dnů volna před Vánoci dovolit. Například ve švédské Elitserien odehráli předešlé kolo 21. prosince a před dalším mají šestidenní pauzu. "Zůstanu ve Švédsku, budu koukat na DVD a dám si pivo," popsal své plány útočník Miloslav Hořava z týmu MODO Hockey, který sídlí v Örnsköldsviku. Podobné volno mají i další evropské soutěže.

V Asijské lize v akci

Celá osmička českých hokejistů v Asijské lize bude naopak na Štědrý den v akci. Korejský Anyang Halla s trenérem Otakarem Vejvodou, útočníky Patrikem Martincem, Zdeňkem Nedvědem, obráncem Jaroslavem Nedvědem a brankářem Pavlem Faltou přivítá v 17:00 tamního času čínský celek Hosa. Tam hraje české trio Jiří Hubáček, Tomáš Hrubý a Robert Horák.

Zatímco za hráči korejského klubu, sídlícího poblíž Soulu, se sjíždějí příbuzní, Hosa stráví Vánoce na cestách. V Anyangu zůstane až do 27. prosince a pak se přesune rovnou k zápasu do čínského Charpinu, kam je to z Koreje blíž než z jejich domovského Pekingu.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Hokej

Filtr článků - Hokej


Výsledkový mix: