Hokej

Hokejisté Kanady jsou v semifinále MS dvacítek

29. prosince 2006 19:30 - LEKSAND/MORA

Kanadští hokejisté si jako první zajistili přímý postup do semifinále mistrovství světa hráčů do 20 let. Obhájcům titulu v pátek byli nečekaně vyrovnaným soupeřem Němci, kteří uhráli přijatelný výsledek 1:3. Zámořský výběr však bezpečně vyhrál na juniorském šampionátu už patnáctý zápas po sobě a popáté za sebou vyhrál základní skupinu.

Ve svém třetím utkání nezaváhali ani Rusové. Den po přídělu Švýcarům dali dnes šest branek i Bělorusku a po výhře 6:1 vedou suverénně skupinu B, v níž je bez bodu poslední Česká republika. Rusové jasně vedou tabulku a nemohou skončit hůř než druzí.

Ruský tým rozhodl o osudu zápasu už v první třetině, v níž dal Bělorusům tři góly. Brankář Varlamov poprvé inkasoval až za stavu 4:0 pro Rusko, vícekrát však pro puk za svá záda sahat nemusel. Jeho spoluhráči naopak přidali další dva góly, skóre zpečetil svou druhou trefou Buravčikov.

Kanaďané šli do vedení v osmé minutě, ale těsně po polovině utkání vyrovnal v dvojnásobné početní výhodě legionář ze zámoří Schütz. Favorit odpověděl za dvě minuty a v poslední části svou výhru ještě pojistil.

Skupina A:
Německo - Kanada 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)
Branky: 33. Schütz (Gogulla, Kramer) - 8. Russel (Cogliano), 35. Downie (Letang, Toews), 51. Russell (Pyatt). Rozhodčí: Partanen (Fin.) - Blümel (ČR), Ulriksson (Švéd.). Vyloučení: 8:6. Využití: 1:1. Diváci: 1284.

Bělorusko - Rusko 1:6 (0:3, 1:2, 0:1)
Branky: 28. Šurko (Magdějev, Kosticyn) - 5. Valentěnko (Zubov, Čurilov), 13. Buravčikov (Krysanov), 18. Vasjunov (Makarov), 27. Musatov (Kučerjavenko), 38. Rjasenskij (Čerepanov, Bumagin), 56. Buravčikov (Rjasenskij, Krysanov). Rozhodčí: Šindler (ČR) - Kekalainen (Fin.), Takula (Švéd.). Vyloučení: 7:5. Využití. 0:2. Diváci: 956.