Brendl pomohl Moře dvěma góly na Spengler Cupu do čela

DAVOS

Vynikající výkon Pavla Brendla pomohl hokejistům Mory na Spenglerově poháru k vítězství 6:1 nad Eisbären Berlín, díky němuž se švédský tým ujal vedení v tabulce. Nejlepší střelec švédské ligy dal dva góly a na další nahrál, jednou asistencí se na vítězství Mory podílel i další Čech Miroslav Blaťák.

Po dvou výhrách neuspěl výběr Kanady, který v pátek utrpěl debakl 0:5 od hokejistů Chimiku Moskevská oblast.

Třetí tým ruské ligy, který předchozí dvě utkání prohrál, se třikrát střelecky prosadil už v první třetině. Další dvě branky pak přidal ve druhé části. Naopak svěřenci Pata Quinna na gólmana Barulina nevyzráli.

Chimik Moskevská oblast - Kanada 5:0 (3:0, 2:0, 0:0)
Branky: 5. a a 36. Širokov, 16. Mozjakin, 19. Sčastlivyj, 26. S. Sevestjanov.
Mora - Eisbären Berlín 6:1 (2:0, 1:0, 3:1)
Branky: 14. a 50. Brendl, 4. Bergkvist (Blaťák), 25. Granström, 42. Simons (Brendl), 48. Kapla - 53. Roach.
Tabulka:
1.Mora4201115:95
2.Davos3200111:84
3.Kanada3110110:114
4.Chimik MO310026:92
5.Eisbären Berlín310026:112
Pozn.: Sloupce v tabulce znamenají počet zápasů, výher v základní hrací době (2 body), výher v prodloužení či po samostatných nájezdech (2 body), proher v prodloužení či po samostatných nájezdech (1 bod), proher v normální hrací době (0 bodů), skóre a celkový počet bodů.