Davos vyhrál počtrnácté Spenglerův pohár

DAVOS

Hokejisté Davosu vyhráli počtrnácté v historii Spenglerův pohár, který tradičně mezi Vánoci a Novým rokem pořádají. Švýcarský tým porazil v nedělním finále 80. ročníku 3:2 výběr Kanady, který v Alpách vedl slavný kouč Pat Quinn.

V dresu domácího týmu se mohli z vítězství na nejstarším evropském turnaji radovat i čeští hráči Josef Marha a Petr Tatíček, jehož si Davos vypůjčil z Kladna. Třetí český útočník Václav Varaďa v neděli v sestavě nebyl.

Svěřenci Arna del Curta dosáhli po roční odmlce na trofej i přesto, že už po devíti minutách prohrávali o dvě branky. Ještě do první přestávky však vyrovnali a po bezbrankovém druhém dějství skóre ve třetí části otočili. Vítězný gól vstřelil ve 49. minutě Andreas Ambühl.

HC Davos - Kanada 3:2 (1:2, 0:0, 2:0)
Branky: 14. Leblanc, 43. Somervuori, 49. Ambühl - 6. Scalzo, 9. Doig.