Třinec obral Liberec, Plzeň nařezala Budějovicím

Vedoucí celky hokejové O2 extraligy v úterním 41. kole svorně klopýtly. Hokejisté Liberce sice v Třinci stáhli dvoubrankový náskok soupeře, těsnou výhru 3:2 ale zajistil domácím Tomas. Mnohem jednoznačnější byl průběh duelu v Plzni, kde domácí Lasselsberger rozstřílel druhý celek tabulky z Českých Budějovic 7:2. Stejným výsledkem skončil i zápas v Pardubicích, kde Moeller smetl Vítkovice.

Třinci se letos podařilo bodovat s Libercem ve všech vzájemných zápasech. Severočeši sice dokázali smazat v prostřední části dvougólové manko, domácí ale ve třetím dějství zvýšili důraz a trefa slovenského útočníka Romana Tomasem jim zajistila nesmírně cennou výhru.

Hokejisté Plzně se otřepali z nedělního debaklu od Vítkovic a zažili svůj nejproduktivnější večer sezóny. Jihočechům naopak nevycházelo téměř nic. Za prostupnou obranou navíc stál nejistý Chábera. Hráči Lasselsbergeru tak mohou stále živit naději na postup do play-off.

Pardubičtí hokejisté převálcovali Vítkovice, jimž dovolili skórovat až v poslední třetině. Východočeši se tak posunuli minimálně do středeční dohrávky Sparta - Vsetín na třetí místo tabulky, Vítkovice jsou desáté.

O dlouhou domácí neporazitelnost přišli hokejisté Karlových Varů. Počtvrté v sezóně na Západočechy vyzrála pražská Slavia, která si odvezla těsnou výhru 3:2. Předtím naposledy Karlovy Vary na svém ledě podlehly 22. října Českým Budějovicím.

Šanci přeskočit v tabulce desáté Znojmo promarnili hokejisté Kladna. Jihomoravané zvítězili na ledě soupeře 5:4 díky trefě Aleše Padělka sekundu před koncem a upevnili si tak postavení v desítce pro play-off. Znojmo podržel gólman Jaroslav Kameš, který jako kladenský odchovanec dostal přednost před lehce nachlazenou jedničkou Jiřím Trvajem. Jedenáctý Rabat ztrácí na Znojmo už čtyři body.

Raketový vstup do utkání předvedli pod vedením nové trenérské dvojice Jaroslav Hübl - Petr Rosol hokejisté Litvínova na ledě Zlína. Chemici nasázeli soupeři v první třetině tři góly, pak se ale jejich produktivita zasekla a domácím se podařilo vyrovnat. Zápas nakonec rozhodlo až prodloužení, v němž zajistil dva body pro hosty veterán Reichel.

Hokejová O2 extraliga - 41. kolo:
Třinec - Liberec 3:2on-line
Branky: 9. Korhoň, 16. Skořepa, 47. Tomas - 26. S. Procházka, 40. Jiruš.
Zlín - Litvínov 3:4 po sam. nájezdechon-line
Branky: 14. Leška, 26. Kašpařík, 37. Leška - 1. Reichel, 4. Benda, 7. Prorok, rozhodující sam. nájezd Reichel.
Plzeň - Budějovice 7:2on-line
Branky: 7. Matějovský, 16. Důras, 20. Divíšek, 29. Divíšek, 36. Vampola, 37. Adamský, 43. Vampola - 13. Brabenec, 30. Šimánek.
Kladno - Znojmo 4:5on-line
Branky: 29. Kuchler, 31. Bílek, 52. M. Štěpánek, 58. Martin Procházka - 1. Selingr, 30. Tvrdík, 48. Tvrdík, 57. A. Padělek, 60. A. Padělek.
Karlovy Vary - Slavia 2:3on-line
Branky: 26. Košťál, 48. Kumstát - 4. Hlavačka, 22. Bednář, 37. Rataj.
Pardubice - Vítkovice 7:2on-line
Branky: 18. Čaloun, 28. Blažek, 35. Čaloun, 44. Píša, 45. P. Sýkora, 53. F. Mrázek, 56. Andrašovský - 44. Ovčačík, 59. T. Káňa.
Sparta - Vsetín dohrávka 17.1. 18:00on-line