Rubriky:

Hokej

Hokejový turnaj na OH by se mohl hrát ve třech skupinách

7. března 2007 18:29 - VANCOUVER

Turnaj hokejistů na olympijských hrách ve Vancouveru v roce 2010 by mohl mít nového herní schéma. Místo dvou skupin po šesti zemích jsou v plánu tři skupiny po čtyřech. Cílem je snížení počtu zápasů a zredukovaní nahuštěného programu. Ten způsobuje i snaha zámořské NHL o co nejkratší pauzu v rozehrané sezóně.

O možné změně diskutovali ve Vancouveru zástupci NHL, Hráčské asociace NHLPA, Mezinárodní hokejové federace (IIHF) a organizačního výboru olympiády. Všechny strany ještě pracují na detailech, ale podle plánů by vítězové jednotlivých skupin a nejlepší tým z druhého místa postoupily přímo do čtvrtfinále a o čtyři zbývající místa by se utkalo na úvod vyřazovací části zbývajících osm celků.

O definitivní podobě by se mělo rozhodnout na kongresu IIHF v květnu na mistrovství světa v Moskvě. Nasazení do olympijských her určí aktuální žebříček Mezinárodní hokejové federace po světovém šampionátu v Kanadě v příštím roce.

Osm nejlepších bude mít zaručenou účast ve Vancouveru přímo a o další čtyři místa se bude bojovat v kvalifikačních skupinách. Olympiáda v roce 2010 se uskuteční od 12. do 28. února.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Hokej

Výsledkový mix: