Hokej

Hradec Králové zvýšil náskok v čele první hokejové ligy

8. března 2007 09:28 - PRAHA

Lídr první hokejové ligy Hradce Králové v 50. kole porazil Beroun 3:1 a využil zaváhání druhého Ústí nad Labem. Severočeši prohráli 1:5 na ledě Prostějova, kterému už v soutěži o nic nejde, a dvě kola před koncem základní části ztrácejí na první místo tři body.

Beroun, který do sestavy zařadil deset juniorů, dlouho favoritovi vzdoroval. Ve druhé minutě se dokonce při vlastním oslabení dostal do vedení, které držel až do 33. minuty, kdy vyrovnal Hendrich. Obrat pak dokonali Volráb s Vondráčkem.

Prostějovu sice v lize už o nic nejde, přesto se proti druhému celku tabulky vybičoval ke skvělému výkonu. K překvapivé výhře nad Ústím nad Labem 5:1 nejvíce přispěl dvěma góly v oslabení Vymazal.

Hvězdou utkání Mladé Boleslavi s Duklou Jihlava byl domácí útočník Richard Král, který si připsal dva góly a jednu asistenci. Zápas byl dlouho vyrovnaný, na ledě vládli oba gólmani a mladoboleslavský Altrichter dokonce ve 24. minutě zlikvidoval Čachotskému trestné střílení.

První hokejová liga - 50. kolo:
Beroun - Hradec Králové 1:3 (1:0, 0:2, 0:1)
Branky: 2. Klaus - 33. Hendrich, 34. Volráb, 48. Vondráček. Rozhodčí: Souček - Lhotský, M. Svoboda. Vyloučení: 7:6. Využití: 0:1. Diváci: 780.
Chomutov - Sareza Ostrava 5:3 (1:1, 2:0, 2:2)
Branky: 16. Mikšovic, 24. Polodna, 40. Boušek, 50. Šíp, 55. Hašek - 12. Bokroš, 50. Vajda, 59. Šebesta. Rozhodčí: Fraňo - Mizera, Fára. Vyloučení: 10:14, navíc Štěpánek (Ostrava) 10 minut osobní trest. Využití: 3:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1350.
Havířov - SK Kadaň 5:0 (0:0,3:0,2:0)
Branky: 25. a 49. Žák, 27. a 42. Škoda, 32. Sikora. Rozhodčí: Trombík - Jureček, Pala. Vyloučení: 4:5 navíc Pražák (Kadaň) 10 min. Bez využití a oslabení. Diváci: 705.
Havlíčkův Brod - Třebíč 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)
Branky: 49. Endál, 60. Kraučuk. Rozhodčí: Württerle - T. Prchal, R. Prchal. Vyloučení: 6:9. Využití: 1:0. Diváci: 1100.
Kometa Brno - Olomouc 7:3 (2:1, 2:1, 3:1)
Branky: 12., 39. a 53. Mikšan, 16. R. Hruška, 35. Baruš, 41. J. Hruška, 45. Hodek - 9. Zbořil, 38. Bouz, 46. Ministr. Rozhodčí: Hodek - Kašík, Trunečka. Vyloučení: 7:7. Využití: 1:1. Diváci: 3804.
Mladá Boleslav - Dukla Jihlava 4:1 (0:0, 1:1, 3:0)
Branky: 31. Kadlec (Zdráhal), 41. Král (Gulaši, Gombár), 52. Král, 59. Káňa (Král) - 36. Rytnauer (Řípa, Bakus). Rozhodčí: Svoboda - Bejček, Jelínek. Vyloučení: 7:11, navíc hostující Morava 10 minut, Využití: 2:1. Diváci: 1650.
Prostějov - Ústí nad Labem 5:1 (1:0, 1:0, 3:1)
Branky: 19. a 50. Vymazal, 39. a 55. Duba, 54. Říha - 46. Zápotočný. Rozhodčí: Hradil - Barteček, Vengřín. Vyloučení: 14:13, navíc Všetečka do konce zápasu, Suchý 10 min. - Antoš 5 min a do konce zápasu. Využití 2:0. V oslabení: 2:0. Diváci: 900.

Časová osa: Hokej