Mistry světa do osmnácti let se stali hokejisté Ruska

TAMPERE

Mistry světa do osmnácti let se stali hokejisté Ruska. V nedělním finále porazili výběr USA 6:5. Třetí místo obsadil švédský výběr, který v utkání o bronz rozstřílel Kanadu 8:3.

Ilustrační foto

Spojené státy, které útočily na třetí titul za sebou, vstoupily do utkání ve velkém stylu. Po necelých sedmi minutách vedly 2:0 a donutily ruský tým ke střídání brankáře. Američané však vedení neudrželi, když ještě v úvodní třetině dovolili soupeři vyrovnat.

Přetahovaná ve skóre pokračovala až do stavu 4:4. Ve závěrečné třetině se ale podařilo Rusům zásluhou Alexeje Čerepanova a Jegora Averina utéct do dvoubrankového vedení. Američané šest vteřin před koncem už jen snížili.

Bronzové medaile získali Švédové. Po vyrovnaných dvou třetinách rozhodlo o jejich vysokém vítězství závěrečné dějství, které vyhráli 5:1. Hattrickem se blýskl Mikael Bäcklund, největší hvězdou zápasu byl Simon Hjalmarsson, který ke dvěma gólům přidal tři asistence.

Čeští hokejisté obsadili předposlední deváté místo a spolu s Lotyšskem sestoupili do divize I.

MS v hokeji '18'
Finále
USA - Rusko 5:6 (3:2, 1:2, 1:2)
Branky: 19. a 60. Wilson, 2. Severyn, 7. Saponari, 31. Vanriemsdyk - 8. Loktionov, 12. Korostin, 24. Kurgyšev, 28. Kljukin, 52. Čerepanov, 58. Averin. Rozhodčí: Rehman (Kan.) - Carlman (Švéd.), Orelma (Fin.). Vyloučení: 2:3. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 2279.
O 3. místo
Kanada - Švédsko 3:8 (0:2, 2:1, 1:5)
Branky: 27. a 53. Esposito, 37. Doughty - 40., 42. a 53. Bäcklund, 17. a 47. Hjalmarsson, 49. a 53. Bejmo, 7. Olsson.
Konečné pořadí: 1. Rusko, 2. USA, 3. Švédsko, 4. Kanada, 5. Slovensko, 6. Švýcarsko, 7. Finsko, 8. Německo, 9. Česká republika, 10. Lotyško.
Nejlepší hráči podle direktoriátu turnaje
Brankář: Josh Unice (USA), obránce: Kevin Shattenkirk (USA), útočník: James Vanriemsdyk (USA).