Pardubice klopýtly i ve Znojmě, Liberec loupil ve Vítkovicích

Kompletním druhým kolem pokračoval v neděli nový ročník hokejové extraligy. Po úvodním zaváhání na ledě Zlína se první výhry v nové sezóně dočkala mistrovská Sparta, která porazila Litvínov 4:2. Na domácím ledě se dařilo i Českým Budějovicím v duelu s Plzní, výhody domácího prostředí naopak nevyužili hráči Vítkovic, kteří prohráli s Libercem, a Kladno, které podlehlo Zlínu. Druhou porážku si připsali hokejisté Pardubic ve Znojmě, Ústí při domácí premíře podlehlo Slavii.

Pardubičtí vstoupili do utkání na jihu Moravy sebevědomě a po první třetině vedli o dvě branky. Domácí se ale dokáýzali během prostřední části dostat na dostřel a v závěrečné třetině nejprve srovnal Beroun a posléze dokonal obrátku veterán Dopita.

Sparta vedla po dvou třetinách 3:1, nakonec se ale na první letošní body hodně nadřela. Severočeši dokázali snížit a před koncem zápasu cítili velkou křivdu, když jim sudí neodpískal přesilovku 5 na 3. Vzápětí se domácím podařilo vstřelit čtvrtý gól a Litvínov už sílu na odpověď nenašel.

Liberečtí položili základ úspěchu už v úvodu první třetiny, kdy Pince překonal Plodek. Vítězný kurz hosté potvrdili i na začátku druhé části, kdy se trefil Čermák. Vítkovicím se podařilo snížit před druhou sirénou zásluhou Krenželoka, další zářez už jim ale hostující gólman Hnilička nepovolil a dovedl svůj tým k druhému vítězství v sezóně.

Podruhé vyhrál i Zlín, Slavia a Vary

Stoprocentní bilanci zatím mají i hráči Zlína, které v neděli čekal duel v Kladně. Moravský celek sice na ledě soupeře doháněl manko po trefě Gardoně, po polovině zápasu ale srovnal Pšurný a ve třetí části předvedli Rachůnek, Zubíček a Balaštík dokonalou obrátku.

V Budějovicích byl vyrovnaný stav ještě v úvodu poslední části, záhy po začátku třetí třetiny se ale trefil Brabenec a šest minut před koncem zápasu zpečetil vítězství domácích Kůrka.

Poprvé v extralize se před domácím publikem představili ústečtí Lvi, na severu Čech ale úřadovala především hostující Slavia. Pražanům stačily k hubenému vítězství zásahy Doležala a Micky, čestný úspěch domácích zaznamenal v poslední třetině Janků.

V Karlových Varech byla po pátečním střeleckém koncertu proti Pardubicím k vidění spíš zákopová válka. Diváci se nedočkali gólu ani během šedesáti minut normální hrací doby, ani v prodloužení a o druhém vítězství Západočechů v sezóně nakonec rozhodl až nájezd Melenovského.

Hokejová O2 extraliga - 2. kolo
Vítkovice - Liberec 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)on-line
Branky: 38. Krenželok - 5. Plodek, 21. Čermák.
Sparta - Litvínov 4:2 (1:0, 2:1, 1:1)on-line
Branky: 14. Sivek, 26. Vaic, 32. Jan Hanzlík, 56. Langhammer - 26. Sklenička, 47. Bednařík.
Č. Budějovice - Plzeň 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)on-line
Branky: 13. V. Hübl, 42. Brabenec, 54. Kůrka - 40. Čakajík.
Karlovy Vary - Třinec 1:0 po sam. nájezdechon-line
Branka: rozhodující sam. nájezd Melenovský.
Znojmo - Pardubice 4:3 (0:2, 2:1, 2:0)on-line
Branky: 22. M. Růžička, 36. Jareš, 45. Beroun, 52. Dopita - 7. Rolinek, 16. Sýkora, 36. Sýkora.
Kladno - Zlín 1:4 (0:0, 1:1, 0:3)on-line
Branky: 27. Gardoň - 31. R. Pšurný, 48. Rachůnek, 50. Zubíček, 54. Balaštík.
Ústí nad Labem - Slavia 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)on-line
Branky: 53. Janků - 14. Doležal, 30. Micka.