Sparťané v poháru zabrali včas

PRAHA/LIBEREC

Po prohrané první třetině na kladenském ledě hokejisté pražské Sparty zabrali, pěti góly otočili skóre a dosáhli druhého vítězství ve skupině Tipsport cupu.

Hokej v parném létě. To je Tipsport cup.

Domácí postrádali zraněného Kruliše s výronem kotníku a také útočníka Vlčka, jenž si při fotbálku ve Slaném zlomil nohu. Začali však před tisícovkou lidí v hledišti nebojácně a vedení zařídil dosud jediný kladenský střelec v poháru Hořava.

Sparta koučovaná jen asistentem Konečným, neboť trenér Hadamczik má povinnosti u reprezentace do 20 let, však využila pětiminutového trestu Laža na začátku druhé části ke vstřelení dvou branek. Potom měla jasně navrch, nakonec všechny její góly obstaraly letní posily, z nichž Marek měl bilanci 13.

Liberec ztratil náskok

Liberec před 1500 diváky proti mistrovské Slavii neudržel dvoubrankový náskok z úvodní části. Nejdříve v přesilovce snížil nejzkušenější z hostí Kučera a vyrovnání zařídil po chybě domácí obrany Šaffer.

"Po výborném začátku jsme nevydrželi v tempu. Od druhé třetiny nás soupeř přehrával a měl blíž k vítězství," hodnotil trenér Severočechů Josef Jandač. "Zkoušeli jsme různé herní varianty," tvrdil kouč hostí Vladimír Růžička a s úsměvem vysvětlil absenci brankáře Málka: "Šel raději s rodinou na koupaliště."

Tipsport cup
Skupina B
Liberec-Slavia 2:2
Třetiny: 2:0, 0:1, 0:1. Branky: 9. Plodek, 18. Korhoň - 30. F. Kučera, 55. Šaffer.
Kladno-Sparta 1:5
Třetiny: 1:0, 0:3, 0:2. Branky: 18. Hořava - 22. Špilár, 24. Ton, 39. Marek, 41. L. Procházka, 47. Kristek
1. Sparta 6 (8:1)
2. Slavia 2 (3:3)
3. Liberec 1 (2:5)
4. Kladno 1 (2:6)
Dnešní program Tipsport cupu - v 18.00 h: Prostějov-Pardubice (skupina C)