Sparta v hokejovém derby zdolala mistra

Hokejisté Sparty zdolali při derby v pátečním utkání Tipsport cupu na domácím ledě mistrovskou Slavii a nezaváhali tak ani při třetím pohárovém vystoupení. Brankář Bříza druhou vychytanou nulou v soutěži posunul tým k prvenství ve skupině.

Mistři z Edenu derby se Spartou prohráli.

První gól pro Kratěnu připravil Slovák Špilár, v polovině zápasu přidal druhý do Málkovy sítě Tomajko, jenž potvrdil ohromnou střeleckou produktivitu prvního útoku, kde s ním nastupují Marek s Tonem. V sestavě hostů chyběli Kučera, Beránek, Sup i Martinec.

První pohárové vítězství si připsalo Kladno, když v duelu nováčků uplynulého a nadcházejícího ročníku extraligy smazalo dvoubrankové vedení Liberce, jemuž poslední ránu zasadil 39 sekund před koncem jeho bývalý útočník Jankových. Rozhodčí Jebavý rozdal celkem 130 trestných minut, domácího Laža s libereckým Jirušem za rvačku poslal předčasně do sprch.

Obhájce na Budějovice nestačil

České Budějovice i podruhé využily výhody domácího ledu, když přehráli Litvínov. Obhájce prvenství s Maříkem v brance sice otevřel skóre, ale Jihočeši za minutu vyrovnali a o vítězství pak rozhodli v úvodu poslední části během 92 vteřin.

Třinec si hladce poradil s prvoligovou Opavou, neboť už během první třetiny získal tříbrankový náskok. Také Plzeňští dominovali na chomutovském ledě rychlostí i důrazem v koncovce. "Rozhodla druhá třetina, v níž jsme se třikrát prosadili střelecky," uvedl jejich trenér Rostislav Čada. "Nehráli jsme v kompletní sestavě, pro mladé hráče to však byla dobrá zkušenost," tvrdil kouč Chomutova Vladimír Kýhos.

Výsledky poháru
Skupina A:
České Budějovice-Litvínov 3:1 (0:0, 1:1, 2:0), 35. a 42. Rob, 43. Škoda - 34. P. Martínek. Chomutov-Plzeň 1:5 (0:1, 0:3, 1:1), 52. Charousek - 6. Andrašovský, 21. Vostřák, 33. Hurtaj, 40. J. Straka, 47. Sedlák, pořadí: 1. Č. Budějovice 6 (8:3), 2. Plzeň 3 (9:6), 3. Litvínov 3 (6:7), 4. Chomutov 0 (3:10).
Skupina B:
Kladno-Liberec 5:3 (0:0, 1:2, 4:1), 40. a 43. Špelda, 53. J. Štefanka, 55. Kalla, 60. Jankových - 27. Rozsíval, 36. Kábrt, 50. V. Novák, Sparta-Slavia 2:0 (1:0, 1:0, 0:0), 14. Kratěna, 30. Tomajko, pořadí: 1. Sparta 9 (10:1), 2. Kladno 4 (7:9), 3. Slavia 2 (3:5), 4. Liberec 1 (5:10).
Skupina C:
Jihlava-Prostějov 4:2 (3:0, 1:0, 0:2), 3. a 28. Kaňkovský, 13. Jantovský, 19. Hlouch - 44. Šeda, 57. Buďa, pořadí: 1. Znojmo 3 (7:1), 2. Pardubice 3 (7:4), 3. Jihlava 3 (5:7), 4. Prostějov 3 (6:13).
Skupina D:
Třinec-Opava 7:2 (3:0, 2:1, 2:1), 18. a 27. Ivan, 4. Dvořák, 12. Polončič, 39. Janků, 48. Zadina, 53. Pletka - 26. Šebesta, 60. Harazim, pořadí: 1. Třinec 6 (12:5), 2. Zlín 3 (3:0), 3. Vsetín 0 (3:5), 4. Opava 0 (2:10).