Jágr team bavil Studénku

STUDÉNKA

Hvězdami nabitý hokejový Jágr team v prvním ze tří utkání týdenního moravského turné bavil tři tisíce fanoušků ve Studénce. Účastník regionálního přeboru v sestavě s obránci Kleslou i Ustrnulem, juniorskými mistry světa působícími v zámoří, nakonec se svěřenci trenéra Jelínka utrpěl debakl 3:11, ale šlo především o podívanou pro zaplněné tribuny.

Jágr Team

Kvůli ke zdravotním potížím brankářů Vokouna a Hniličky musel Jágr team vyřešit před utkáním obsazení postu gólmana, aby si nakonec stoupl mezi tyče extraligou ostřílený Altrichter. Daleko víc práce měl ale jeho protějšek Krumpoch, který se stal v první části noční můrou věhlasného týmu. "Chytal fantasticky," uznal útočník Martin Havlát.

Domácí kapitulovali až půlminuty před úvodní přestávkou po sólu Ručinského, ale pak už skóre rostlo rychle. Pátý gól Jágr teamu zaznamenala jeho vůdčí osobnost, kapitán Washingtonu si přesto největší ovace vysloužil už před utkáním, když předal zástupcům domácího klubu šek na 50 tisíc korun na podporu mládežnického hokeje ve Studénce.

Místní tým ve snaze dát gól zapomínal na obranu, ale cíl splnil už před druhou pauzou. Ve třetí části, bohaté na góly se během čtyř a půl minuty blýskl hattrickem Jan Hlaváč. "Dát tři góly za třetinu se mi podařilo kdysi ve Spartě, ale tohle byl lepší kousek," usmál se střelec Caroliny. Ve čtvrtek se Jágr team představí od 18 hodin v Olomouci.

Hvězdy Studénky-Jágr team 3:11
Třetiny: 0:1, 1:4, 2:6. Branky: 37. a 59. Kotara, 49. Kuděla - 44., 48. a 48. Hlaváč, 20. a 33. Ručinský, 57. a 58. Kraft, 21. Havlát, 30. T. Kaberle, 34. Jágr, 56. Prospal. Samostatné nájezdy 1:0.
Jágr team: Altrichter - F. Kaberle, T. Kaberle, Melichar, Šlégr, Huml, Schnabel, navíc od 41. min. Vávra, Jelínek, Fleischmann - Jágr, Prospal, Havlát - Výborný, Kraft, Hlaváč - Ručinský, Hrdina, Varaďa.