Liberec po velkém obratu podlehl Litvínovu po nájezdech, Sparta porazila Vary

Netradičně dvěma zápasy odstartovalo ve čtvrtek 11. kolo hokejové O2 extraligy. Hráči Liberce nedokázali ani na šestý pokus zvítězit, z domácího duelu s Litvínovem ale po mohutném obratu ve třetí třetině vytěžili alespoň bod za prohru 5:6 v samostatných nájezdech. Nijak zvlášť dramatický nebyl zápas Sparty s Karlovými Vary, který Pražané na svém ledě vyhráli přesvědčivě 3:0.

Velkou zásluhu na výhře Pražanů měl útočník Ondřej Kratěna, autor dvou branek, a gólman Tomáš Duba, který poprvé v sezóně udržel čisté konto. Na rozdíl od minulé sezny se tak souboj Sparty a Karlových Varů rozhodl v normální hrací době. Předešlé čtyři duely se musely vždy prodlužovat.

Hokejisté Liberce získali tři body naposledy v 5. kole proti nováčkovi z Mladé Boleslavi a ve čtvrtek již potřetí za sebou prohráli po samostatných nájezdech. V severočeském derby s Litvínovem ztráceli ještě v závěru prostřední části tři branky, před druhou přestávkou ale dokázal snížit Bartovič a obrátku dokonal ve třetí třetině dvěma góly v rozmezí deseti minut Bartovič. Utkání nakonec rozhodovaly až samostatné nájezdy, v nichž zajistil dva body pro hostující tým Lukeš.

Hokejová O2 extraliga - předehrávky 11. kola
Sparta - Karlovy Vary 3:0on-line
Branky: 14. a 41. Kratěna, 37. Langhammer.
Liberec - Litvínov 5:6 po sam. nájezdechon-line
Branky: 11. Kašpařík, 33. Pletka, 40. Podkonický, 48. Bartovič, 57. Bartovič - 2. Černý, 12. V. Hübl, 19. Lukeš, 21. Reichel, 37. Kubinčák, rozhodující nájezd Lukeš.

7 : 2 Kladno - Vsetín 7 : 2 dohráno
20240418T18 : 00:00+0200