Sto tisíc si rozdělí Znojemští

ZNOJMO

Loni neuspěli v Litvínově ve finále, po roce se již dočkali. Hokejisté Znojma se stali po těsné finálové výhře nad Spartou vítězi letního Tipsport cupu. Rozdělí si 100 000 korun, které dostali v hotovosti, navíc se může jihomoravský klub těšit na hokejovou výzbroj v hodnotě dalších 130 000 Kč.

Jan Marek ze Sparty (vpravo) blokuje znojemského Milana Procházku ze Znojma (uprostřed).

"Prémii rozdělíme mezi hráče," oznámil prezident znojemského klubu Jaroslav Vlasák. "V první a třetí třetině jsme hráli dobrý hokej, druhou to bylo horší, ale naštěstí jsme ji přežili. Zvítězili jsme zaslouženě," mínil kouč Znojma Pavel Pazourek.

Sparťané s mladíkem Schwarzem v brance si vytvořili první šanci, Mojžíš však zastavil Šindelovo sólo faulem a v dvouminutovém oslabení se domácí ubránili. Znojmo získalo vedení v polovině úvodní třetiny při hře čtyři na čtyři. Hradecký našel přihrávkou od zadního mantinelu před brankou úplně volného Pláška, jenž zblízka otevřel skóre. Pak přišla série vyloučení Jihomoravanů a hosté hráli dokonce 23 vteřin přesilovku pět na tři. Bez úspěchu, střeleckou příležitost naopak promarnil na druhé straně Pardavý.

Sparta i přes nápor nevyrovnala

Prostřední dvacetiminutovka začala nevyužitou šancí domácího Procházky, další minuty však patřily Pražanům. Kratěna šikovně tečoval Hanzlíkovu dělovku a bylo vyrovnáno. Vzápětí se ocitl sám před Dubou Broš, ale brankář Znojma skvěle zachránil. Orli postupně aktivitu Sparty eliminovali a do šaten na druhou přestávku odcházeli znovu s jednogólovým náskokem. Po ostřelování hostující branky se trefil od modré čáry Procházka.

Snahu Sparty o srovnání skóre přibrzdila v poslední části dvě vyloučení, ale Znojemští pojistku v 102 sekund dlouhé dvojnásobné početní převaze nepřidali. Pražané zkusili minutu a čtvrt před koncem power-play, avšak bezvýsledně. "V kvalitním střetnutí, které se hrálo ve skvělé atmosféře, nám narušilo koncepci Jakešovo vyloučení do konce zápasu. Museli jsme stáhnout sestavu na tři pětky a domácí nás přebruslili. Chtěli jsme vyhrát, porážka nás hodně mrzí," přiznal asistent trenéra Sparty Kamil Konečný.

Znojmo vs Sparta 2:1
Třetiny: 1:0, 1:1, 0:0. Branky a nahrávky: 10. Plášek (Hradecký), 33. M. Procházka (Kudělka) - 25. Kratěna (Hanzlík, Řezníček). Rozhodčí: Rejthar - Guth, Rittich. Vyloučení: 6:5, navíc Jakeš (Sparta) 5 min. a do konce utkání. Bez využití. Diváci: 3800.
Znojmo: Duba - Havíř, Soudek, Benák, Mojžíš, Snopek, Kudělka, Němeček - Pucher, Barus, Uram - Erat, Ludvík, M. Procházka - Pardavý, Rataj, Haman - Mareš, Hradecký, Plášek. Trenér Pazourek.
Sparta: Schwarz - L. Procházka, Srdínko, Hanzlík, Řezníček, Richter, Šrek, Míka, Mrázek - Ton, Marek, Tomajko - Kratěna, Broš, Špilár - Paroulek, Šimíček, Jakeš - Vondráček, Šindel, Hromas. Trenér Hadamczik.