Hokejisté Chomutova prohráli v první lize popáté za sebou

Hokejisté Chomutova pokračují v negativní sérii v první lize. Severočeský tým, který vyhrál prvních dvanáct zápasů sezony, utrpěl pátou porážku za sebou. Svěřenci trenéra Radima Rulíka si odvezli debakl 0:5 z nedaleké Kadaně.

Chomutovští hokejisté padli popáté v řadě - ilustrační fotografie.

Strůjci vítězství Kadaně byli dvougóloví střelci Bauer a Trochta a také bývalý chomutovský gólman Jarina, který si připsal čisté konto. I přes další porážku se nezvětšil jedenáctibodový odstup Chomutova od vedoucího Ústí nad Labem, protože lídr prohrál 1:2 ve Vrchlabí.

Také na porážce Ústí měl podíl jeho bývalý hráč. Dva góly totiž vstřelil útočník Klimt, jenž dres Lvů oblékal v první lize i následně v extralize. Výborně chytajícího domácího brankáře Ševčíka dokázal překonat až 25 sekund před třetí sirénou Šagát.

V Třebíči bylo na zápas s regionálním rivalem Znojmem zvědavo 3740 diváků, což je nový klubový rekord v první lize. Domácí měli důvod k oslavám i po zápase, který skončil jasným vítězstvím Horácké Slavie 6:1. Hattrickem se na něm podílel Stejskal.

Další jihomoravské derby mezi Havlíčkovým Brodem a Jihlavou muselo rozhodnout až prodloužení. Hosté těžili především z dobře odehraných oslabení. Ve 14. minutě v početní nevýhodě Dukla udeřila - Ficenc vystřelil z mezikruží a otevřel skóre. Na další branku se čekalo až do druhé třetiny, kdy se prosadil nepokrytý Haluza.

Domácí snížili v polovině zápasu v přesilové hře, ale po minele havlíčkobrodského brankáře šla Dukla ve třetí třetině znovu do dvoubrankového vedení. Hráče Rebelu to však nepoložilo a v samém závěru díky brankám Jelínka a Němce srovnali. Definitivní tečku za utkáním udělal ve druhé minutě prodloužení Haluza, který završil hattrick.

Další derby se hrálo na východě Čech mezi Hradcem Králové a Chrudimí. Hosté šli do vedení v 7. minutě po gólu Rákose, domácí ale brankami Roubíka a Budínského ještě do první přestávky skóre otočili. Ve druhé třetině využil domácí kapitán Roubík hned první přesilovku domácích a Hradec vedl o dvě branky. Pět minut před koncem hosté ve dvojnásobné přesilovce snížili, za necelou minutu ale Roubík zkompletoval hattrick a stanovil konečné skóre 4:2.

Havířov hrál s Berounem o důležité body, ale opět nedokázal zvítězit. Po vlažné první třetině získali Panteři dvoubrankový náskok, ale ani ten jim na tři body nestačil. V závěru druhé třetiny totiž snížil Vlček a na začátku třetí vyrovnal po samostatném úniku Šinágl. V prodloužení nejprve trefil Červenka tyč a na druhé straně potvrdil otřepané pravidlo Novotný, který se štěstím dostal kotouč za Čechova záda a zařídil druhý bod pro Medvědy.

29. kolo první hokejové ligy:
Vrchlabí - Ústí nad Labem 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)
Branky: 6. a 42. Klimt - 60. Šagát. Rozhodčí: Kubičík - Brabec, Chocholouš. Vyloučení: 5:4. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 1471.
Hradec Králové - Chrudim 4:2 (2:1, 1:0, 1:1)
Branky: 11., 35. a 56. Roubík, 15. Budínský - 7. Rákos, 55. Blažek. Rozhodčí: Úlehla - Obadal, Goňa. Vyloučení: 10:7, navíc Procházka 5 min. a do konce utkání, Mocek (oba Chrudim) 10 min. a do konce utkání. Využití: 1:1. Diváci: 1904.
Šumperk - Tábor 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)
Branky: 45. Kántor - 12. Havran, 59. Kostourek. Rozhodčí: Dvořák - Jílek, Šperl. Vyloučení: 3:8, navíc Hylák (Šumperk) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 750.
Benátky nad Jizerou - Olomouc 3:4 po sam. nájezdech (0:0, 1:2, 2:1 - 0:0)
Branky: 32. Bárta, 47. Urban, 60. Krupka - 23. Venkrbec, 36. Nedbálek, 57. Bartoň, rozhodující sam. nájezd Kucharczyk. Rozhodčí: Hrubý - Hejl, Kajínek. Vyloučení: 5:7, navíc Hobza 10 min. - Staněk 5 min. a do konce zápasu. Využití: 1:1. Diváci: 414.
Havlíčkův Brod - Jihlava 3:4 v prodl. (0:1, 1:1, 2:1 - 0:1)
Branky: 32. Ondráček, 58. Jelínek, 59. Němec - 29., 47. a 62. Haluza, 14. Ficenc. Rozhodčí: Trombík - Jureček, Rychlý. Vyloučení: 6:9, navíc Suchan - Ficenc oba 10 min. Využití: 2:0. V oslabení: 0:2. Diváci: 2600.
Havířov - Beroun 2:3 v prodl. (0:0, 2:1, 0:1 - 0:1)
Branky: 28. Piecha, 38. Szturc - 39. Vlček, 45. Šinágl, 63. Novotný. Rozhodčí: Horák - Kašík, Novák. Vyloučení: 3:5. Bez využití. Diváci: 560.
Kadaň - Chomutov 5:0 (1:0, 1:0, 3:0)
Branky: 2. a 49. Bauer, 46. a 55. Trochta, 29. Freiberg. Rozhodčí: Ondřej - Beneš, Špringl. Vyloučení: 5:12. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 750.
Třebíč - Znojmo 6:1 (3:0, 2:1, 1:0)
Branky: 7., 30. a 36. Stejskal, 3. Káňa, 15. Dolníček, 47. Nahodil - 33. Protivný. Rozhodčí: Zubzanda - Bertlík, Koskuba. Vyloučení: 6:10. Využití: 2:0. Diváci: 3740