Jihlava po prohře v Znojmě ztratila vedení, vystřídal ji Chomutov

Hokejisté Jihlavy v 6. kole první ligy poprvé nebodovali a přišli o první místo v tabulce. Porážky týmu z Vysočiny 1:3 ve Znojmě využilo severočeské duo Chomutov, Ústí nad Labem a odsunulo Duklu na třetí příčku. Zatím vyrovnanou tabulku, v níž první a jedenáctý tým dělí pět bodů, vede Chomutov.

Úřadující vítěz první ligy porazil 4:1 Benátky nad Jizerou. Skóre otevřel v 6. minutě chomutovský Jíra a další góly přidali v rozpětí jedné minuty v úvodu druhé třetiny Sikora s Pulpánem. Závěr druhé dvacetiminutovky ale domácí trochu vypustili a Benátky je potrestaly brankou Pavlů. V poslední části tempo opadlo, Chomutov hru kontroloval a přidal čtvrtý gól.

Ústí zdolalo stejným skóre Písek a také ono rozhodlo o vítězství v úvodní třetině. Na vedoucí branku domácího Kanka dokázal za tři minuty odpovědět dorážkou písecký Polodna, pak domácí získali dvoubrankový náskok po střelách Pajiče a Kanka v přesilovce. V závěrečné půlminutě zápasu nasadili hosté hru bez brankáře a Hovorka pečetil výsledek zápasu střelou do prázdné branky Jihočechů.

Skóre zápasu Znojmo - Jihlava otevřel ve druhé dvacetiminutovce Haman, ovšem Dukla ještě v téže třetině zásluhou Jeslínka vyrovnala. O vítězný gól se ve třetím dějství postaral domácí Staněk. Hosté ještě zkoušeli hru bez brankáře, avšak tři body pečetil v samotném závěru do prázdné klece Orsava.

V dalších zápasech si Beroun udržel na svém ledě neporazitelnost a zdolal 3:1 nováčka z Litoměřic. Dosud poslední Tábor si vyšlápl na Třebíč, deklasoval ji 5:1 a na dno tabulky klesla po porážce 2:4 s Hradcem Králové Chrudim.

6. kolo první hokejové ligy:
Vrchlabí - Olomouc 3:1 (2:1, 1:0, 0:0)
Branky: 10. Tvrdek, 15. Látal, 23. Zíma - 4. Haluza. Rozhodčí: Ondřej - Svoboda, Lučina. Vyloučení 5:7. Využití: 2:0. Diváci: 1330.
Hradec Králové - Chrudim 4:2 (2:1, 0:0, 2:1)
Branky: 17. a 44. Moskal, 11. Horák, 42. Volráb - 15. Martinec, 44. Blažek. Rozhodčí: Horák - Beneš, Štofa. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:0. Diváci: 1410.
Beroun - Litoměřice 3:1 (1:0, 0:0, 2:1)
Branky: 1. Bartánus, 57. Nedvěd, 60. Hertl - 53. Slížek. Rozhodčí: Trombík - Goňa, Obadal. Vyloučení: 5:3. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 700.
Tábor - Třebíč 5:1 (2:0, 1:1, 2:0)
Branky: 11. Kostourek, 20. Černý, 35. Kudrna, 46. Török, 60. Kocar - 22. Dolníček. Rozhodčí: Kubičík - Matějček, Chocholouš. Vyloučení: 6:7. Využití: 0:1. Diváci: 750.
Znojmo - Jihlava 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)
Branky: 28. Haman, 49. Staněk, 59. Orsava - 36. Jeslínek. Rozhodčí: Florian - Bertlík, Koskuba. Vyloučení: 6:7, navíc Pláněk - Pitule 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 1778.
Havlíčkův Brod - Kadaň 3:2 (1:0, 0:1, 2:1)
Branky: 1. Šenkeřík, 50. Knotek, 58. J. Ondráček - 25. Hlubuček, 44. Eiselt. Vyloučení: 6:7, navíc Němec (H. Brod.) 10 minut. Využití: 1:2.
Chomutov - Benátky nad Jizerou 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)
Branky: 6. Jíra, 24. Sikora, 25. Pulpán, 47. Horna - 40. Pavlů. Rozhodčí: Jeřábek - Dědeček, Hluchý. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. Diváci: 1309.
Ústí nad Labem - Písek 4:1 (3:1, 0:0, 1:0)
Branky: 4. a 12. Kanko, 10. Pajič, 60. Hovorka - 7. Polodna. Rozhodčí: Přikryl - Wesley, Kašík. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:0. Diváci: 2087.