Rubriky:

Hokej

FC Turín - Juventus

Do startu:
Živě

Pod petrohradským koučem Sýkorou se po vyřazení v KHL houpe židle

22. března 2011 10:05 - MOSKVA

Po vyřazení petrohradského hokejového klubu SKA ze závěrečných bojů Kontinentální ligy o Gagarinův pohár se podle vydání listu Izvestija smráká nad dalším působením trenéra Václava Sýkory ve městě na Něvě. Sýkorův ambiciózní tým v nedělním klíčovém čtvrtfinále vypadl s Atlantem Mytišči pod vedením trenéra Miloše Říhy. Ten svede souboj o finále s Jaroslavlí dalšího českého kouče Vladimíra Vůjtka.

 

www.hc-ska.ru

Osmapadesátiletý Sýkora, který loni dovedl Pardubice k extraligovému titulu, se sám dobrovolně odstoupit nechystá a argumentuje, že tým byl velice blízko vítězství. "Ale vedení klubu má jiný názor," podotkl deník.

"Vítězí hráči, prohrává trenér. Při výběru hráčů bylo možné projevit větší taktickou pestrost a dosáhnout lepšího výsledku," nechal se už slyšet šéf klubu a současně prezident KHL Alexandr Medveděv, který přislíbil citelné změny na soupisce. "Pro Sýkoru tato slova znějí jako rozsudek," dodal list Izvestija.

Brankář Štěpánek by měl zůstat

Naopak v Petrohradu by měl podle deníku zůstat brankář Jakub Štěpánek, jakkoli se v 56. minutě rozhodujícího zápasu s Atlantem dopustil osudové chyby. Ale český brankář svými výkony v sezóně vytlačil z role prvního strážce petrohradské svatyně "slovutného" veterána Jevgenije Nabokova a v základní části soutěže byl třetí podle průměru obdržených branek na zápas.

"SKA se sotva vzdá perspektivního Čecha, s nímž má kontrakt na 2+1 rok," poznamenala Izvestija. O dalších českých hráčích Petrohradu, Petru Čajánkovi a Petru Průchovi, se list nezmínil. Manažer klubu Andrej Točickij se komentáře zdržel s tím, že východiska z krize se má v nejbližší době pokusit nalézt správní rada klubu.

Největší změny za posledních pět let

I Sport-Express považuje za vysoce pravděpodobné, že Petrohrad ještě do konce play off v nynějším složení nepřežije a klub nejspíše čekají největší změny za posledních pět let, o místo může přijít i sám Medveděv.

Podle komentátora tým se Sýkorou poprvé za mnoho let dokázal čelit soupeřům, ale trenér, těšící se prý i ve vlasti pověsti "intrikána s diktátorskými sklony", "dostal příliš mnoho moci" a spolu se svým asistentem Janem Votrubou nastolili "českou diktaturu", což pocítily i opory Petrohradu Kasparaitis, Nabokov, Afinogenov a Markov.

Trenér se podle listu dopustil i dalších chyb: příliš vsadil na Jašina a na Štěpánka, který se sice blýskl v základní části soutěže, ale v play off už nepůsobil jako vzor spolehlivosti.

"Nespěchejte bossové"

Naopak pod titulkem "Nespěchejte, bossové" úterní Sovětskij sport vybídl šéfy klubů k zdrženlivosti; trenéři vyřazených týmů Petrohradu a Omsku si prý zaslouží dostat druhou šanci, a ne srazit hlavu při prvním neúspěchu. Sýkora podle listu zdědil po svém předchůdci Ivanu Zanattovi "tlupu bezuzdných hvězd bez kostry a disciplíny", avšak dokázal přeměnit SKA v bojovný tým s vlastní tváří. Ale ke své smůle nováček v KHL narazil v play off na ostříleného Říhu, který v Rusku působí sedmým rokem. "A koneckonců i legendární hokejový brankář a posléze trenér Nikolaj Pučkov potřeboval devět let, než poprvé dovedl tehdejší Leningrad k bronzu."

ČTK

Zrušit


Časová osa: Hokej

Filtr článků - Hokej


Výsledkový mix:

NHL
Dnes Edmonton - Philadelphia Edmonton - Philadelphia 4:1
Dnes Chicago - Winnipeg Chicago - Winnipeg 3:4 pp
Dnes St. Louis - Colorado St. Louis - Colorado 4:3 pp
Dnes Detroit - Ottawa Detroit - Ottawa 2:4
Dnes Carolina - Washington Carolina - Washington 5:6 sn
Dnes Pittsburgh - Boston Pittsburgh - Boston 5:3
Dnes NY Rangers - Arizona NY Rangers - Arizona 3:4 pp
Dnes New Jersey - Las Vegas New Jersey - Las Vegas 5:4 pp
Včera San Jose - Dallas San Jose - Dallas 3:2
Včera Winnipeg - Edmonton Winnipeg - Edmonton 5:4 pp
Včera Nashville - Vancouver Nashville - Vancouver 4:3 pp
Včera Minnesota - Florida Minnesota - Florida 5:1
Včera Tampa Bay - Toronto Tampa Bay - Toronto 4:1
Včera Montreal - Carolina Montreal - Carolina 6:4
Včera Columbus - Los Angeles Columbus - Los Angeles 4:1
Včera Buffalo - Arizona Buffalo - Arizona 3:1
dnes 20:00 Minnesota - Calgary Minnesota - Calgary
zítra 01:00 Montreal - Ottawa Montreal - Ottawa
zítra 01:00 Florida - Toronto Florida - Toronto
zítra 01:00 NY Islanders - Detroit NY Islanders - Detroit
zítra 01:00 Pittsburgh - Los Angeles Pittsburgh - Los Angeles
zítra 01:00 Washington - Buffalo Washington - Buffalo
zítra 01:00 Columbus - Anaheim Columbus - Anaheim
zítra 02:00 Nashville - New Jersey Nashville - New Jersey
zítra 03:00 Colorado - Dallas Colorado - Dallas
zítra 04:00 Vancouver - Philadelphia Vancouver - Philadelphia
zítra 19:00 NY Rangers - Las Vegas NY Rangers - Las Vegas
zítra 19:00 Carolina - Arizona Carolina - Arizona
zítra 21:00 St. Louis - Calgary St. Louis - Calgary