Rubriky:

Hokej

Fasel se netajil nadšením z nové haly

26. listopadu 2003 10:01 - PRAHA

Už popáté zavítal předseda Mezinárodní hokejové federace IIHF René Fasel na staveniště multifunkční Sazka Arény v pražských Vysočanech. Tentokrát v doprovodu svých resortních kolegů, kteří do Prahy přicestovali na pravidelné zasedání.

 

PRÁVO/Michaela Říhová

Naposled viděl Fasel stavební práce na přelomu června a července, kdy se zúčastnil zasedání Mezinárodního olympijského výboru. Švýcarský diplomat tak nyní mohl obdivovat pokrok stavebních prací a zejména výjimečné střešní řešení.

"V České republice je to určitě unikát," pochlubil se při včerejší prohlídce haly šéf Sazky Aleš Hušák. Celá konstrukce totiž váží 1200 tun a na ní ještě bude zavěšena videokostka o váze dalších 40 tun. Zástupcům IIHF předvedli zástupci Sazky rovněž malou světelnou show, při níž představili jednotlivé sektory haly a zároveň popsali jejich funkční využití.

V provozu bude pivovod

Pro fanoušky, kteří sem zavítají, má prý hlavní investor stavby příjemné překvapení. "Někdo má vodovod, my budeme mít pivovod. Bude dlouhý tři a půl kilometru a díky němu budeme schopni natočit 8-10 tisíc piv během patnácti minut," překvapil přítomné Hušák.

Nadšení neskrýval ani šéf IIHF. Podle něj bude pražská aréna nejlepší halou v Evropě, která bude využitelná ještě nejméně dalších padesát let a nejen pro hokej. "Myslím, že Češi mohou být na Sazka Arénu pyšní. Vždyť se tu budou pořádat i zápasy v míčových sportech nebo závody v atletice či plavání," řekl Švýcar, jenž si vůbec nepřipouští, že by vysočanská aréna nebyla dokončena včas.

V sázce karton vína

"Věřím, že slib, který mi dal pan Hušák, bude dodržen. Pracuje se tu 24 hodin denně, není důvod o tom pochybovat. Jedná se opravdu o víceúčelové zařízení a fanouškům nabídne veškerý komfort," nešetřil superlativy Fasel.

To Hušák se v minulých měsících vsadil s generálním sekretářem IIHF Janem-Ake Edvinssonem o karton červeného vína, že Sazka Aréna bude stát 28. února. "Dnes už vidím svou situaci špatně, vypadá to, že halu skutečně dokončí," usmíval se zavalitý Švéd, který prý v den otevření vyjede společně s šéfem Sazky na pražský led.

Sleduje prý i Ostravu

Nejvyšší hokejový diplomat prý sleduje i práce na rekonstrukci vítkovického Paláce kultury a sportu. "S pražskou halou se to ale nedá vůbec srovnávat, přesto si myslím, že i na Moravě dělají dobrou práci," tvrdil Fasel.

Jediným minusem tak prý v době konání mistrovství světa bude absence ledu v tréninkové hale, která je rovněž součástí vysočanského areálu Zelený ostrov. "V okolí ale bude vše perfektně zajištěno," vykládal Hušák. Nicméně hokejisté na přelomu dubna a května příštího roku budou využívat i kluziště v pražských Letňanech.

Marek Burkert, Právo

Zrušit


Časová osa: Hokej

Filtr článků - Hokej


Výsledkový mix: