Kanadská dvacítka potupila Ukrajinu 'desítkou'

HELSINKY/HÄMEENLINNA

Ani ve třetím utkání na juniorském MS ve Finsku nedokázal výběr Ukrajiny vstřelit branku. Po osmigólovém přídělu od české reprezentace a jedenáctibrankovém debaklu se Švýcary dostali ukrajinští mladíci další ledovou sprchu: podlehli Kanaďě 0:10.

Mladí Kanaďané tak ani ve třetím utkání neztratili bod a bezpečně vedou skupinu B před Čechy a Švýcary.

Brankostroj v zápasu s Ukrajinou odstartovali hned po úvodním vhazovaní a už po dvou minutách hry vedli o dva góly. Ve druhé třetině skórovali dokonce šestkrát.

V 'áčku' v Hämeenlinně měli nečekaně mnoho práce Rusové s Rakušany. Favorizovaným obhájcům trofeje dal jistotu až šest minut před koncem Alexander Ovečkin gólem na konečných 3:1.

MS '20'
Skupina A:
Rakousko - Rusko 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)
Branky a asistence: 27. Vanek (Latusa, Harand) - 18. Anšakov (Gimajev, Semin), 32. Malkin (Spiridonov), 54. Ovečkin (Kornějev, Škotov). Rozhodčí: Herman (Kan.) - Fonselius (Fin.), Neubert (Něm.). Vyloučení: 6:4. Bez využití.
Ukrajina - Kanada 0:10 (0:3, 0:6, 0:1)
Branky a asistence: 1. Carter (Burns), 2. Stewart (Richards, Seabrook), 15. Seabrook (Getzlaf, Gorges), 24. Tambellini (Dixon), 29. Crosby (Tambellini), 30. Dawes (Carter, Stewart), 32. Brent (Talbot), 33. Dawes (Gorges), 38. Paille (Talbot, Brent), 55. Paille (Tambellini). Rozhodčí: Šindler (ČR) - Gienke (Nor.), Stensland (Švéd.). Vyloučení: 7:4. Využití: 0:3.