Torontu v Atlantě pomohlo trio Čechů

NEW YORK

Trio českých hokejistů stálo za úspěchem Toronta v Atlantě. V pátečním utkání zámořské NHL se popáté v sezoně trefil Robert Reichel a Karel Pilař asistoval u dvou branek. Další český obránce Tomáš Kaberle jednou nahrával. Maple Leafs porazili Thrashers 4:1 a opět se posunuli do čela divize.

Reichel vstřelil lahůdkovou branku, kterou otevřel skóre. Český útočník naznačil střelu, do které si mu chtěl kleknout obránce. Reichel jej však objel a skóroval střelou zápěstím. "Viděl jsem obránce, jak jde dolů. Byl jsem dost rozjetý, tak jsem přes něj prošel. Rychle jsem vystřelil a spadlo to tam," popsal svou trefu centr, který v NHL nastoupil ke svému osmistému zápasu.

Klíčovým okamžikem utkání byl zákrok náhradního gólmana Toronta Trevora Kidda proti střele Patrika Štefana. Český útočník vypálil za nerozhodného stavu 1:1 z levého kruhu. Kidd střelu jen ztlumil, a ta směřovala do branky. Letící puk ale kanadský gólman z brankoviště "odpálkoval".

Za 49 sekund po Kiddově excelentním zákroku se trefil Alexej Ponikarovskij a sebral domácím elán. "Spadli jsme na zem a za chvíli jsme už opět vedli. Byl to asi důležitější zákrok, než jsem si v tu chvíli myslel," přemýšlel brankář. Reichel viděl Kiddův zákrok jako rozhodující. "Někdy jsou takové zásahy třeba. Potom jsme už zápas kontrolovali a dosáhli velkého vítězství," řekl úspěšný střelec.

Statistika pátečních zápasů NHL:
Atlanta vs. Toronto 1:4
Třetiny: 0:0, 1:3, 0:1, Branky: 32. Savard - 24. Reichel, 36. Ponikarovsky (Pilař), 39. Roberts (Pilař), 48. Stajan (T. Kaberle). Střely na branku: 26:27. Diváci: 18 545.
New York Rangers vs. Buffalo 1:3
Třetiny: 0:1, 1:1, 0:1, Branky: 39. Purinton (Holík) - 13. Briere, 39. Drury, 60. Kotalík. Střely na branku: 34:35. Diváci: 18 200.
Dallas vs. San Jose 3:1
Třetiny: 0:0, 1:1, 2:0, Branky: 38. Morrow, 58. Lehtinen, 60. Barnes - 28. Damphousse. Střely na branku: 36:15. Diváci: 18 532.
Calgary vs. Chicago 3:5
Třetiny: 2:1, 1:1, 0:3, Branky: 7. a 32. Iginla, 17. Lydman - 1. Ruutu, 37. Calder, 45. Arnason, 46. Sullivan, 51. Bell. Střely na branku: 33:34. Roman Turek v brance Calgary odehrál celý zápas a chytil 29 střel. Diváci: 17 139.
Anaheim vs. Colorado 4:3 v prodl.
Třetiny: 0:0, 2:1, 1:2 - 1:0, Branky: 34. Prospal (Sýkora), 39. Rucchin (Prospal), 60. Fjodorov (Prospal), 64. Havelid (Sýkora) - 23. Forsberg (Hejduk), 41. Konowalchuk, 56. Sakic. Střely na branku: 24:32. Diváci: 17 174.