Do finále první ligy vstoupila lépe Jihlava

BEROUN

Do finále první ligy vstoupili lépe hokejisté Jihlavy, kteří vyhráli na ledě Berouna 1:0. Jedinou branku utkání vstřelil v 52. minutě Aleš Padělek a postaral se o vůbec první porážku vítěze základní části v letošním play off. Série hraná na tři vítězná utkání pokračuje v pátek od 18:00 v Berouně.

V úvodu měl velký nápor Beroun a uzamkl soupeře v jejich obranném pásmu. Novotný a Jech však své šance nevyužili a gólman Suchan podržel Jihlavu i v dalším tlaku umocněném dvěma početními převahami Medvědů. Dukla se vymanila ze sevření až ve 12. minuty, kdy poprvé vyzkoušel Kamešovu pozornost Rytnauer. Po brejku zahrozil také Mareš a v úplném závěru v přesilovce Říha.

Obrovskou šanci měl Beroun ve 23. minuty, kdy se ocitl sám před Suchanem Slížek, ale jihlavský gólman předvedl bravurní zákrok betonem. Potom se naskytla domácím možnost přesilové hry pět na tři, ale v zápětí ji zmírnil vyloučením domácí Braniš. Jihlavští se snažili na Kameše střílet z větší vzdálenosti, opora domácích však odolávala. Další možnost Středočechů spálil v 37. minutě Besser, který v sólovém nájezdu přestřelil.

Beroun v závěrečné části nezužitkoval dvě přesilové hry a naopak Jihlava zahrozila ve 47. minutě, ale Bakusův pokus Kameše nepřekvapil. Za pět minut už Padělek našel recept na berounského gólmana a zajistil Jihlavě vedení v sérii. Gólman Dukly Suchan za svá záda kotouč nepustil. Naopak pojistit výhru mohl Bakus, ale minul.

Beroun - Dukla Jihlava 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)
Branka: 52. A. Padělek. Rozhodčí: Kubeš - T. Prchal, R. Prchal. Vyloučení: 5:8. Bez využití. Diváci: 2200. Stav série: 0:1.
Beroun: Kameš - Jelínek, Vaněček, Ševc, Braniš, Jareš, Ovčačík, Kašák, P. Hořava - Besser, Šinágl, Gengel - M. Hořava, Frolík, Eiselt - Horčička, Slížek, Novotný - Klimenta, Víšek, Jech. Trenéři Vejvoda, Gudas.
Jihlava: Suchan - Kolafa, Kuchyňa, Punčochář, Malena, Morava, Šmarda, Duben - A. Padělek, Bakus, Rytnauer - Mareš, Altrichter, Sklenička - Cmunt, Kaňkovský, Říha - Čachotský, Fink, Hlouch. Trenéři Fiala, Vlk.