Beroun řádil v přesilovkách, je vyrovnáno

BEROUN

Hokejisté Berouna díky čtyřem využitým přesilovým hrám v rozmezí deseti minut závěrečné třetiny otočili nepříznivý stav druhé finálového zápasu první ligy a po výhře 5:2 vyrovnali na 1:1 na zápasy. Série hraná na tři vítězná utkání pokračuje v neděli od 17:30 v Jihlavě.

Berounu chyběl útočník Novotný, jenž má zlomený prst na ruce, přesto byli domácí od začátku aktivnější. Suchan šance Eiselta i Jecha ale pochytal. Jihlava se moc netlačila dopředu, spíš spoléhala na brejky a případné chyby domácích.

Dočkala se ve 28. minutě, kdy volný Mareš prostřelil Kameše. Vyprodaným hledištěm pro 2500 diváků povzbuzovaný Beroun dokázal srovnat, když po akci Horčičky dorážel puk do sítě Slížek.

Jihlavští získali už po 81 vteřinách třetí části znovu navrch, jenže Beroun pak gólem trestal každé jejich vyloučení a v posledních šesti minutách kombinacemi v přesilovkách doslova zničil hráče Dukly.

Beroun - Jihlava 5:2
Třetiny: 0:0, 1:1, 4:1. Branky a nahrávky: 32. Slížek (Horčička, Víšek), 46. Eiselt (Ševc, Frolík), 54. Šinágl (Gengel, Jelínek), 56. Víšek (Horčička, Slížek), 59. Frolík (Eiselt) - 28. Mareš (Altrichter), 42. Mareš (Altrichter, Sklenička). Rozhodčí: Trombík - Klein, Dřínovský. Vyloučení: 6:9, navíc Ševc, Jelínek - Rytnauer, Sklenička všichni do konce utkání. Využití: 4:0. Diváci: 2500. Stav série: 1:1.
Beroun: Kameš - Jelínek, Vaněček, Ševc, Braniš, Jareš, Ovčačík, Kašák, P. Hořava - Besser, Šinágl, Gengel - M. Hořava, Frolík, Eiselt - Horčička, Víšek, Slížek - Toma, Klimenta, Jech. Trenéři: Vejvoda a Gudas.
Jihlava: Suchan - Kolafa, Kuchyňa, Punčochář, Malena, Morava, Šmarda, Duben - A. Padělek, Bakus, Rytnauer - Mareš, Altrichter, Sklenička - Cmunt, Kaňkovský, Říha - Čachotský, Fink, Chytka. Trenéři: Fiala a Vlk.