Rubriky:

Hokej

Hokejovou Jihlavu čekala dlouhá noc

11. března 2004 10:41 - BEROUN

Kotel jihlavských fanoušků bezprostředně po závěru pátého utkání finále první ligy naskákal na berounský led a se svými idoly slavil postup do baráže o extraligu. Hráčům Jihlavy v šatně pípaly mobily s gratulacemi, někteří vítězové si dopřávali doutníky.

"Nic speciálního jsme si nenachystali, nechtěli jsme nic zakřiknout," usmíval se útočník Oldřich Bakus, ale oslavy určitě ošidit nechtěl "Cesta domů bude asi hodně veselá a dlouhá. Ve čtvrtek máme jen rehabilitace, tak si to můžeme dovolit"

Rozhodující výhru v Berouně zařídil především Aleš Padělek, který zkušeného gólmana domácích Jaroslava Kameše nachytal hned třikrát. "Při prvním gólu jsem spíš uhýbal ráně Petra Kuchyni a tečoval to vlastně nechtěně. Od Petra už jsem jednu ránu golfákem schytal a nebylo to nic příjemného," líčil.

Při druhé brance mu ale pomohla chvilková Kamešova nepozornost. "Nepokryl si prostor u horní tyčky a to by se v takovém zápase stávat nemělo," rýpl si do gólmana hostů.

Strážce jihlavské branky Jaroslav Suchan naopak celé utkání oplýval jistotou. "Pomohlo nám, že jsme přestáli úvodní tlak Berouna a vzápětí šli do vedení trochu šťastnou brankou. Trochu mi zatrnulo, když domácí snížili, vzápětí mi totiž prolétl puk kolem branky a já nic neviděl," orosil se Suchan. "Naštěstí hned Aleš jistil výsledek třetím gólem."

Baráž o extraligu proti Českým Budějovicím začne 17. března a vítěznou náladu by si Jihlavští rádi přenesli i do této série. "Dáme se trochu do kupy, doléčíme zranění, potrénujeme a hrr na ně," popisoval náplň dalších dnů Bakus. "Jihočeši musí a my jim to budeme chtít hodně znepříjemnit. Nedáme se jen tak," přizvukoval A. Padělek.

bum, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: Hokej

Výsledkový mix: