Hokej

Slavia rozhodla sérii proti Znojmu v samostatných nájezdech

14. března 2004 20:37 - ZNOJMO

Slávisté dokázali zopakovat husarský kousek ze čtvrtfinálové série se Znojmem před třemi lety. Znovu dokázali zvítězit v rozhodujícím sedmém utkání na jihu Moravy. Tentokrát až po nervydrásajících samostatných nájezdech.

Natěšení znojemští diváci hnali svůj tým do útoku a brzy měli důvod k jásotu. Po Uramově přihrávce otevřel skóre trefou pod horní tyčku Barus. Hosté odpověděli v přesilovce, po závaru před Dubou protlačil Vondrka puk s přispěním domácího gólmana do sítě. Vzápětí ovšem střelec vyrovnávací branky putoval na trestnou lavici a i Jihomoravané početní převahu už po 36 vteřinách zužitkovali. Po objetí branky zaskočil Fraňka Pucher.

Nápor Slavie

Vstup do druhé třetiny vyšel naopak lépe Pražanům. Franěk nejprve chytl tutovku Berounovi a poté srovnal skóre zblízka nikým nekrytý Sup. Domácí sice reklamovali postavení střelce v brankovišti, ale hlavní sudí po domluvě s videorozhodčím branku uznali.

Znojmo poté na dlouhé minuty odpadlo a jen se značnými obtížemi čelilo nátlakové hře Slavie. Paradoxně znovu ožilo až ve vlastním oslabení, avšak Benák ani Plášek se těsně před druhou pauzou v šancích neprosadili.

Domácí prostředí nepomohlo

Už v opatrnějším posledním dějství měli rozhodnutí na hokejce znojemský Rataj i slávista Hruška, v koncovce ovšem postrádali dostatek klidu. Ani v desetiminutovém prodloužení neměli v koncovce Sup na jedné a Plášek na druhé straně kluziště štěstí. O postupujícím musely rozhodnout až samostatné nájezdy.

V nich sice nejprve uspěl domácí Pucher, ale poté se proti Dubovi prosadili slávisté Hruška a Klepiš. Poslední páté trestné střílení znojemský Uram nedal. Franěk navíc vychytal i Pláška, Tomana a Pardavého, za Pražany neproměnili Sup, Beránek a Kadlec.

Znojmo - Slavia 2:3 po sam. n. (2:1, 0:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 7. Barus (Uram, Pucher), 10. Pucher (Uram, Soudek) - 9. Vondrka (Beránek, Sup), 25. Sup, rozhodující nájezd Klepiš. Rozhodčí: Bolina, Havlík - Čížek, Padevět. Vyloučení: 9:8, navíc Beránek (Slavia) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 5495. Nájezdy proměnili: Pucher - Hruška, Klepiš. Neproměnili: Plášek, Toman, Pardavý, Uram - Sup, Beránek, Kadlec.
Znojmo: Duba - Soudek, Havíř, Křetinský, Benák, Snopek, Toman - Barus, P. Pucher, Uram - Plášek, Haman, Pardavý - Rataj, Beroun, Ludvík. Trenéři: Skrbek, Kastner.
Slavia: Franěk - Kadlec, Pojkar, F. Kučera, J. Novák, Graňák, Houdek - Hruška, Beránek, Antoš - Klepiš, Martinec, Sup - Vondrka, Kopecký, Dlouhý - Ivan, Krátoška, Tomica. Trenéři: Růžička, Weissmann, Kalous.
Konečný stav série: 3:4