Finští mladíci na MS rozstříleli hokejisty Norska

MINSK

Druhý den mistrovství světa hráčů do 18 let měl v běloruském Minsku na programu dvě utkání. Po klidné úvodní třetině se ve skupině B rozstříleli hokejisté Finska a do norské svatyně v pátečním utkání nasázeli devět gólů. Bělorusko ve skupině A podlehlo Dánům 1:4.

Prvního gólu se necelé dvě tisícovky diváků dočkaly až v závěru úvodní třetiny, ve které rozhodčí Terry Hobor udělil dva desetiminutové tresty Finům Perrerimu Nökelainenemu a Anttimu Jaatinenovi. Norského gólmana Larse Haugena v 17. minutě překonal Lauri Korpikoski a odstartoval finskou kanonádu.

Po přestávce ve 24. minutě přesnou střelou odčinil své vyloučení z úvodu druhé třetiny Antti Turunen. Na 3:0 ve 31. minutě zvyšoval Miika Tuomainen. Další příležitost ke zvýšení skóre si při trestném střílení nenechal o minutu později ujít Lauri Tukonen. Stejný hokejista si na své konto připsal navíc i první a poslední gól třetí třetiny. Ve 37. minutě byl po pátém gólu vystřídán Haugen. Do norské klece přijel Simen Lars Paulgaard. Zatímco na Haugena Finové vyslali za dvě třetiny 26 střel a na Paulgaarda za poslední třetinu sedm, jejich finský protějšek Tuukka čelil pouhým 15 střelám za celý zápas.

Domácí na Dány nestačili

Domácí Bělorusové se v pátek střetli s Dánskem. Oba týmy si vybojovaly přibližně stejný počet střeleckých šancí - 23:25. Z vítězství a zisku plného počtu bodů se však nakonec radovali hosté, kteří v 16. minutě otevřeli skóre přesnou střelou Petera Jensena Regina. Bělorusové v závěru úvodní třetiny nevyužili ani zhruba čtyřiceti vteřinové výhody přesilové hry pět na tři.

Do druhého dějství nicméně vstoupili aktivně a ve 24. minutě přesilovku využil Vadzim Suško. Nerozhodný stav vydržel do 32. minuty, kdy běloruského gólmana Dzmitry Milchakoua překonal Jannik Hansen, který asistoval i u třetího gólu Dánů vstřeleného v přesilovce Mortenem Madsenem. Na konečných 1:4 pečetil opět v početní výhodě Regin.