Norsko si vykoledovalo osmibrankovou nadílku

MINSK

Slovenští mladíci se po sobotním utkání s Norskem na světovém šampionátu hráčů do 18 let v Bělorusku vyhoupli do čela tabulky skupiny B. Severským hokejistům nadělili osm branek, zatímco Norové odpověděli pouze dvakrát. O čtyři branky si ve slovenském dresu připsal Roman Tománek.

Slováci byli favorité střetnutí a tomu byla podřízena i celá hra. Skóre v přesilové hře otevřel Tománek již ve druhé minutě. V závěru prvního dějství pak na 2:0 zvyšoval Lubor Zuzin. Norově se po návratu na led zmobilizovali a v početní převaze snížili brankou Mathiase Trygga. Z gólu se však radovali příliš brzy, neboť poté přišla ledová sprcha v podobě dvou gólů během dvou minut. Na 3:1 zvyšoval Marek Zagrapan ve 39. minutě a ve čtyřicáté přesně mířil Tománek.

Pátá branka v úvodu poslední třetiny z hokejky Juraje Gracíka ve 49. minutě vyhnala z branky gólmana Larse Haugena, kterého nahradil Lars Simon Paulgaarden. Ten se však nestačil rozkoukat a o pár vteřin později v početním oslabení Norů lovil za svými zády puk vystřelený Tománkem. O dalších pět minut později nevychytal Zagrapana, který si připsal druhý gól v zápase.

Ke střeleckému zakončení ověnčenému gólem se v 57. minutě dostal Marius Dischler a snížil tak na 2:7. Poté se však přestupku proti pravidlům dopustil Kristian Forsberg a po právu putoval na trestnou lavici. Slováci skvělou hrou početní výhodu využili, když na konečných 8:2 pro Slovensko pečetil střelec utkání Tománek. Slovenské hokejisty čeká již jen jeden zápas, který odehrají v pondělí proti Rusku.