Na počest Hlinky se utkají jeho spoluhráči s Litvínovem

V Litvínově uctí památku trenéra hokejové reprezentace Ivana Hlinku utkáním, v němž se na tamním zimní stadiónu střetnou jeho spoluhráči z klubu i národního týmu a někteří jeho slavní svěřenci se současným extraligovým mužstvem Litvínova. Zápas se odehraje 17. září, tedy měsíc a den poté, co Hlinka podlehl zraněním z autonehody.

Před utkáním bude ke stropu stadionu vyvěšen Hlinkův dres. "Stadion už by měl nést jméno Ivana Hlinky. Jednomyslné rozhodnutí radních musí ještě posvětit na mimořádném jednání 15. září zastupitelé. Nemám však žádné signály, že se tak nestane," řekl dnes novinářům starosta města Karel Zdražil.

Zápas začne v 17:30, každá třetina bude o pět minut kratší než je normální hrací čas, tedy patnáctiminutová. Za Hlinka team by měl v první pětce nastoupit Robert Reichel, Martin Ručinský a Hlinkův syn Ivan, obrannou dvojici vytvoří Jiří Bubla s Jiřím Šlégrem, tedy otec se synem.