Rubriky:

Hokej

'Hlinkovo dvojče' Bubla se vrací na litvínovský led

16. září 2004 18:14 - LITVÍNOV

Čtrnáct let nebyl až do letošního srpna někdejší slavný hokejový obránce Jiří Bubla v Čechách. Tragické úmrtí Ivana Hlinky, dlouholetého spoluhráče z Litvínova, tehdejší československé reprezentace i ze společného angažmá v zámořské NHL, však přimělo trojnásobného mistra světa (1972, 1976 a 1977), který nyní žije v kanadském Vancouveru, k cestě do rodné vlasti.

 

www.hokej-litvinov.cz

A svůj měsíční pobyt v republice završí v pátek na zrekonstruovaném litvínovském ledě jako jeden z hlavních aktérů vzpomínkového utkání, organizovaného na Hlinkovu počest.

"Během kariéry jsem hrál se spoustou vynikajících hokejistů, ale s Ivanem jsem toho prožil zdaleka nejvíc. Dokonce o nás kdysi psali jako o hokejových "dvojčatech". Když mě Litvínovští oslovili s prosbou, abych si v září zahrál v chystaném utkání, neváhal jsem. Tohle se přece nedalo odmítnout," prohlásil Bubla.

Po Hlinkově pohřbu se mu nechtělo letět zpět do Kanady a pak znovu do Česka, proto zůstal až do těchto dní. "Vždyť tady mám bratra, syna a pořád mnoho kamarádů, s nimiž jsem se předtím dlouho neviděl. Třeba při úterním zápase Litvínova s Pardubicemi jsem si v hledišti popovídal s několika bývalými spoluhráči. Minulý týden jsem si v klidu znovu prošel Prahu i Karlovy Vary," svěřil se čtyřiapadesátiletý Bubla.

V pátek nastoupí v jedné obranné dvojici se svým synem Jiřím Šlégrem, reprezentačním obráncem a staronovou posilou Severočechů pro extraligu.

Široký litvínovský led

"Už jsem si byl párkrát zatrénovat. Litvínovské kluziště se mi ale zdá nějak široké," lehce se usmívá bývalý bek, který v dobách největších úspěchů udivoval skvělou fyzickou kondicí.

"Jako mladý jsem skoro nepotřeboval střídat, ale věk nejde zastavit. Ve Vancouveru si občas zahraji za staré pány, což je spíš jen takové klouzání po ledě," glosuje svou sportovní současnost někdejší obránce Dukly Jihlava (dva mistrovské tituly v letech 1970 a 1971), Litvínova a pražské Sparty, z níž se v roce 1981 vydal do NHL.

V neděli odlétá do Vancouveru. "Už v pět ráno musím být v Praze na letišti, snad nezaspím," přesouvá myšlenky k dalším dnům. A kdy se zase objeví v Česku? "Doufám, že brzy. Když to dobře dopadne, chtěl bych přiletěl už příští rok na delší dovolenou," plánuje Bubla.

Josef Pešout, Právo

Zrušit


Časová osa: Hokej

Výsledkový mix:

Extraliga ledního hokeje
23.1.2018 11. kolo Liberec - Jihlava Liberec - Jihlava Odloženo
NHL
Dnes Las Vegas - Pittsburgh Las Vegas - Pittsburgh 2:1
Dnes Edmonton - Nashville Edmonton - Nashville 0:4
Dnes Colorado - Florida Colorado - Florida 2:1
Dnes Calgary - San Jose Calgary - San Jose 2:3
Dnes Arizona - Tampa Bay Arizona - Tampa Bay 1:4
Dnes Winnipeg - Chicago Winnipeg - Chicago 1:5
Dnes St. Louis - Anaheim St. Louis - Anaheim 1:3
Dnes Minnesota - Toronto Minnesota - Toronto 2:0
Dnes Montreal - New Jersey Montreal - New Jersey 2:1 pp
Dnes Philadelphia - Buffalo Philadelphia - Buffalo 2:1
Dnes Columbus - NY Islanders Columbus - NY Islanders 6:4
Dnes Boston - Washington Boston - Washington 3:5
Včera Vancouver - Nashville Vancouver - Nashville 1:7
Včera Detroit - Boston Detroit - Boston 2:3 pp
Včera Ottawa - NY Rangers Ottawa - NY Rangers 3:2
Včera NY Islanders - Dallas NY Islanders - Dallas 2:5
zítra 01:00 Buffalo - Carolina Buffalo - Carolina
zítra 01:00 New Jersey - Dallas New Jersey - Dallas
zítra 01:00 NY Rangers - Los Angeles NY Rangers - Los Angeles
zítra 01:30 Detroit - Toronto Detroit - Toronto
zítra 04:00 Vancouver - San Jose Vancouver - San Jose