Budějovice po kanonádě v Písku vedou první ligu

Hokejisté Ústí nad Labem prohráli v prodloužení zápas pátého kola první ligy v Mladé Boleslavi a poroučeli se z první pozice. Na tu se prodraly z extraligy sestoupivší České Budějovice, které nastřílely deset gólů v jihočeském derby v Písku. Stejně bodů má i druhá Kometa Brno po vítězství 5:2 nad Třebíčí.

Ústeckým motal hlavu hlavně jeden z dvojice nových hráčů v boleslavském dresu Radim Vrbata z Caroliny. Dvě třetiny nicméně vévodili dění na ploše gólmani Musil a Sáblik a diváci se dočkali gólů až ve třetí části. V 50. minutě Radim Vrbata po průniku do třetiny ideálně našel volného bratra Davida, který nedal Sáblikovi šanci.

Hosté však nerezignovali, sáhli ke hře bez brankáře, a tu také zásluhou Hodka v 59. minutě po pouhých šesti vteřinách využili. Ke slovu tak přišlo prodloužení, které rozhodl v 62. minutě svým druhým gólem David Vrbata, který vrátil do ústecké sítě vyraženou střelu Toužimského.

Budějovičtí hokejisté potvrdili v derby roli favorita a jasně svého soupeře přehráli, když už v 15. minutě vedli 3:0. Ani poté se domácím gólmanům Šmídovi a Špelerovi o mnoho lépe nevedlo a hosté si otevřeli na píseckém ledě střelnici.

Brněnské Kometě trvalo celou třetinu, než zlomila odpor Třebíče. Pak ale domácí vstřelili tři branky v rozmezí pěti minut a další přidali v sedmiminutovém oslabení, kdy pykal za svou nedisciplinovanost Appel.

První hokejová liga - 5. kolo:
Ostrava - Kadaň 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Branky: 26. Bařica, 51. Procházka. Rozhodčí: Polák - Mana, Škach. Vyloučení: 5:13, navíc Polák (Ostrava) 10 min. Bez využití. Diváci: 400.
Opava - Olomouc 2:3 (2:2, 0:1, 0:0)
Branky: 2. a 9. Hebar - 5. Šakarov, 15. Ministr, 35. Smejkal. Rozhodčí: Blecha - Musílek, Jonáš. Vyloučení: 5:7, navíc Procházka (Opava) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 350.
Písek - Č.Budějovice 3:10 (0:3, 1:3, 2:4)
Branky: 50. a 51. Burkoň, 26. Kořánek - 15. a 38. Bělohlav, 31. a 39. Martínek, 4. Musil, 7. Mertl, 41. Sailer, 46. Květoň, 47. Kolda, 50. Mucha. Rozhodčí: Machačný - Matějíček, Dančišin. Vyloučení: 7:4, navíc Vokatý (Písek) 10 min. Využití: 0:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 1680.
Kometa Brno - Třebíč 5:2 (0:0, 3:0, 2:2)
Branky: 36. a 59. Lhotský, 31. Moskal, 34. Appel, 43. Navrátil - 54. Oliva, 56. Fišer. Rozhodčí: Krenželok - Kašík, Poruba. Vyloučení: 5:7, navíc Appel 5 min. a do konce utkání - Fišer 10 min. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 1200.
Beroun - Havířov 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)
Branky: 26. a 41. Borovanský, 5. Černý, 9. Tvrzník. Rozhodčí: Zubzanda - Frühauf, Pokorný. Vyloučení: 5:7, navíc Křesťan (Beroun) 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 200.
Ml. Boleslav - Ústí n. Labem 2:1 v prodl. (0:0, 0:0, 1:1 - 1:0)
Branky: 50. a 62. D. Vrbata - 59. Hodek. Rozhodčí: Dvořák - Bureš, Havlín. Vyloučení: 7:6. Bez využití. Diváci: 2350.
Hradec Králové - Chomutov 4:3 (2:1, 1:0, 1:2)
Branky: 6. Martinec, 9. Šulc, 24. Fořt, 48. Kolafa - 5. Hájek, 44. Koláček, 51. Mikšovic. Rozhodčí: Stolín - Šilhan, Švejda. Vyloučení: 7:8. Využití: 1:1. Diváci: 1156.