Švédové těsně zdolali Rusy

LINKÖPING/HELSINKY

Víkendoví soupeři českých hokejistů na Karjale vstoupili do turnaje ve čtvrtek večer ve švédském Linköpingu. Domácí tam při premiéře nového trenéra Gustafssona porazili 2:1 Rusy, když sbornou od výraznější porážky zachránilo 41 zásahů brankáře Sokolova, budoucího Jágrova spoluhráče v Avangardu Omsk.

Aktivnější Švédové měli od úvodní třetiny hodně gólových šancí, ale vytěžili z ní jen těsné vedení. Po individiuální akci Ovečkina 59 vteřin před druhou pauzou ale bylo srovnáno.

Domácím vedení vrátila až akce zámořských posil, při níž sourozenci Sedinové předložili gólový pas Zetterbergovi a Rusům šanci na power-play vzala dvě vyloučení v posledních třech minutách.

Švédsko - Rusko 2:1
Třetiny: 1:0, 0:1, 1:0. Branky: 16. Kahnberg, 44. Zetterberg - 40. Ovečkin. Hlavní rozhodčí Laaksonen (Fin.). Vyloučení: 4:4, bez využití. Diváci: 5300.