Bartek režíroval výhru Slováků nad Kanadou

Slovenští hokejisté napravili dojem z prvního utkání se Švýcarskem a na Německém poháru v pátek porazili Kanadu 5:3. Jednoznačnou hvězdou zápasu byl útočník Milan Bartek, jenž čtyři branky sám dal a na poslední pátý ještě přihrál. V tabulce turnaje sice Slováci zůstávají na třetím místě, ale jen díky horšímu skóre za USA.

Slovenští reprezentanti ve čtvrtek prohráli se Švýcarskem 2:4, a tak pro zápas s Kanadou udělal trenér František Hossa několik změn v sestavě. V brance dostal namísto Stani příležitost Karol Križan a zraněného Zálešáka nahradil ve druhém útoku Michal Hudec.

Proti Kanadě ale zářila především první formace Bartek-Kukumberg-Bartečko. Hlavně prvně jmenovaný Bartek byl naprosto k neudržení. Útočník finského týmu Lukko Rauma už v 15. minutě otevřel skóre, na začátku druhé třetiny přidal další gól a dvakrát se trefil ještě v psolední části. Na poslední pátý gól pak přihrál Kukumbergovi.

Slovensko - Kanada 5:3 (1:0, 1:0, 3:3)
Branky: 15. Bartek (Štrbák), 23. Bartek (Harant, Bartečko), 41. Bartek (Štrbák, Harant), 54. Bartek, 60. Kukumberg (Bartečko, Bartek) - 44. Trepanier (Walser, King), 46. Kelly (Delmore, Robitaille), 57. Corbet (Delmore, King). Rozhodčí: Reichert - Höck, Zehetleitner (všichni Něm.)
Slovensko: Križan - Harant, Štrbák, Graňák, Obšut, Smrek, Mezei, Starosta, Stehlík - Bartek, Kukumberg, Bartečko - M. Hudec, Cibák, Marcel Hossa - Kuľha, Hujsa, Čiernik - J. Štefanka, J. Faith, Fabuš.
Kanada: Hirsch - Dupont, Heins, Trepanier, Delmore, Bouchard, Peacock, Walser - Davidson, Methot, Sarault - Corbet, Tapper, Kelly - Pittis, Podollon, R. Robotaille - Adduono, S. King, Herperger - Fortier.